До Львівської міськради звернулися щодо соціальних компенсацій 1254 учасники АТО й члени їх сімей

11:22 4 листопада 2014 р.


Фото: portal.lviv.ua

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, зокрема 1167 сімей звернулися щодо звільнення учасників антитерористичної операції, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в АТО від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

У прес-службі міської ради повідомили у вівторок «Щоденному Львову», що до ЛМР уже звернулися щодо соціальних компенсацій 1254 учасники АТО й члени їх сімей. У повідомленні також конкретизують:

«У рамках затвердженої 31 липня Львівською міською радою Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей – мешканців м. Львова (ухвала №3700 від 31.07.14 р.), до управління соціального захисту Львівської міської ради вже звернулись 1254 львівські сім’ї за отриманням соціальних гарантій, які передбачені містом для учасників АТО та членів їхніх сімей, а саме: 1167 сімей звернулось за звільненням учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в АТО від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, незалежно від форми власності житлового фонду (квартирної плати); 87-ом заявникам призначено одноразову матеріальну допомогу постраждалим учасникам АТО. 

Виконувач обов’язків начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин. розповів також: «Слід нагадати, що для забезпечення виконання заходів Комплексної програми підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей, які є мешканцями нашого міста, виконавчий комітет Львівської міськради затвердив 8 серпня два рішення про затвердження положень про: надання одноразової матеріальної допомоги постраждалим учасникам антитерористичної операції – мешканцям м. Львова та про порядок звільнення учасників антитерористичної операції, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції – мешканців м. Львова від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, незалежно від форми власності житлового фонду (квартирної плати)».

Хто ж має право на отримання допомоги та звільнення від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій:

І) Надання постраждалим учасникам АТО одноразової матеріальної допомоги (мешканцям м. Львова), зокрема, особам рядового і начальницького складу, співробітникам Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області тощо, постраждалим під час участі в антитерористичній операції та під час підготовки до відправки в зону АТО.

Розмір допомоги визначатиме у кожному конкретному випадку, залежно від складності проблеми заявника, засідання спеціально створеної комісії.

Виплату одноразової матеріальної допомоги проводитиме управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Пакет документів, необхідний для отримання допомоги:

заява за встановленою формою;

копія паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки);

копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

видані та скріплені печаткою уповноважених органів довідки, листи та інші письмові документи, які підтверджують факт поранення, контузії чи каліцтва заявника під час участі в АТО, під час підготовки до відправки в зону АТО

(у тому числі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, інших пошкоджень, одержаних під час участі в АТО чи під час підготовки до відправки у зону АТО, тривалої хвороби, пов’язаної з участю в АТО тощо);

інформація про рахунок у банківській установі – у разі виплати одноразової матеріальної допомоги через банківську установу.

Допомога, що належала її одержувачу і залишилася неотриманою у зв’язку з його смертю, виплачуватиметься за заявою одного з членів сім’ї, за умови подання ним відповідної заяви упродовж шести місяців з дня смерті.

До членів сім’ї померлого учасника АТО належать: мати/батько, дружина/чоловік, інша особа, яка на момент смерті була зареєстрована з ним.

ІІ) Звільнення учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в АТО – мешканців м. Львова від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, незалежно від форми власності житлового фонду

З метою надання додаткових гарантій соціального захисту львів’янам, яких скеровують в зону проведення АТО, є передбачено можливість звільнення учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих – мешканців м. Львова від сплати за користування житлом (квартирної плати), незалежно від форми власності житлового фонду.

Відшкодування коштів організаціям за звільнення учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих від сплати за користування житлом (квартирну плату) проводитимуть відділи соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у встановленому порядку. 

Право на звільнення від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій отримали:

учасники АТО та члени їхніх сімей за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла);

члени сімей учасників АТО за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла), у разі, якщо учасник АТО незареєстрований у м. Львові;

члени сімей загиблих під час участі в АТО за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла);

члени сімей померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла).

Слід зазначити, що, у разі реєстрації учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей за різними адресами реєстрації у м. Львові, право на звільнення від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, відповідно до Положення, надаватиметься лише на одне житлове приміщення/будинок за вибором (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла). 

До членів сім’ї учасників АТО належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років).

До членів сім’ї загиблих під час участі в АТО, які не перебували у шлюбі, належать мати (батько).

Необхідні документи для оформлення права на звільнення від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій:

заява за встановленою формою;

копія паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки);

копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

оригінал довідки з місця реєстрації про склад сім’ї (форма № 2);

довідка, видана та скріплена печаткою уповноважених органів про призов учасника на військову службу, згідно з Указами Президента України про часткову мобілізацію;

копія свідоцтва про шлюб (при потребі);

копія свідоцтва про народження (при потребі);

копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих).

Важливо! Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку є особи, які мають право на пільги, передбачені законодавством України та місцевими нормативно-правовими документами, і користуються ними, сума, яка підлягає відшкодуванню, згідно з цим Положенням, визначається з врахуванням наявних пільг. 

Отож, для отримання детальної інформації слід звертатись до районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради.

Для запису на прийом та отримання детальної інформації про різні види соціальних гарантій мешканці Львова можуть звертатись до відділів соціального захисту за місцем проживання за телефонами:

Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.:  261-44-50

Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.:  235-71-62

Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.:  295-82-28 

Франківський (вул. Генерала Т. Чупринки, 85): тел.:  237-50-81

Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.:  252-28-40

Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.:  254-64-80

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13.00 до 19.00 год.; з вівторка по четвер – з 08.00 до 19.00 год.; в п’ятницю – з 09.00 до 14.00 год.

Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі «он-лайн» чи отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: http://www.social.lviv.ua».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу