До Громадської ради при УМВСУ у Львівській області входили сепаратисти
09:28 13 травня 2015 р.
Про це вчора, 12 травня, у Львівському прес-клубі, під час відеомісту між Львовом і Дніпропетровськом на тему «Як розпізнати «кишенькові» громадські організації, які «приватизовують» громадську думку у Львові і Дніпропетровську?» заявив голова Громадської ради при ГУ МВСУ у Львівській області Рустам Курбанов.
Відео: Львівський прес-клуб
- Цього року ми формували нову Громадську раду при обласному управлінні міліції. З 58 організацій-кандидатів 18 були відсіяні. Чотири з них, на мою думку, напряму пов’язані з сепаратистськими рухами у Львові. Я не буду називати ці організації, хоча вони пов’язані між собою одними і тими самими фізичними особами. Я назву ту організацію, яка російською абревіатурою називається МОД «ОКЕАН» - Международное общественное движение «Открытая конфедрация европейских и азиатских народов».
Один із представників колишньої Громадської ради при обласному управлінні міліції очолював регіональне відділення цієї організації, що стало підставою для нас торік для звернення в СБУ. Як спрацювала СБУ – нам не відомо. В юстицію ми не зверталися, тому що не впевнені, що вона (ред..- організація) зареєстрована в Україні. В свою чергу ця МОД «ОКЕАН» прив’язана до фонду «Кремлевская стратегия». До нашої великої ганьби до керівних органів МОД «ОКЕАН» входить народна артистка України Ольга Сумська і її чоловік, - заявив громадський активіст.
Це свідчить про те, що будь-яка людина може оголосити себе громад кістю, на цій підставі ввійти в різні організації та намагатися впливати на процес.
За словами заступника голови Громадської ради при виконкомі Дніпропетровської міської ради, голови ГО «Форум порятунку Дніпропетровська», голови правління ГО «Дніпропетровська правозахисна група», координатора Дніпропетровського Євромайдану Василя Сухова, найбільшою популярністю в різних аферистів та нечистих на руку людей користуються громадські організації, які «спеціалізуються» на захисті прав людини, на боротьбі з корупцією та на люстраційній тематиці.
- З цих тем недобросовісні організації чи громадські діячі можуть мати якийсь прибуток матеріальний чи моральний, - каже він.
Львівський блогер та громадський активіст Юрій Ситник зауважив, що згідноз соціологічними дослідженнями, люди не довіряють жодним політичним партіям.
- А їх у нас вже 262. Тому акцент довіри змістився в бік громадських організацій. І тому олігархам вигідно фінансувати громадські організації, навіть ті, які є, на перший погляд, «білими та пухнастими», - каже Юрій Ситник.
А ось член Громадської ради при виконкомі Дніпропетровської міської ради, виконавчий директор громадської організації «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов вважає, що не будуть олігархи давати кошти тим громадським організаціям, які викривають корупційні схеми.
- Вони будуть фінансувати ті організації, які намагаються узурпувати громадську думку. Вони будуть створювати альтернативну громадську раду. Вони будуть створювати щодня нову скаргу до прокуратури з перевіркою чинної громадської ради. Але ефективно проаналізувати місцевий бюджет, діяльність ефективності комунальних підприємств, викрити схеми, притягнути чиновника до відповідальності – вони цього фінансувати не будуть, - каже Олексій Літвінов.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook