Для перетину кордону треба мати військово-облікові документи з відмітками ТЦК і СП
18:04 31 грудня 2023 р.
Пропуск повнолітніх громадян України через кордон здійснюється за закордонними паспортами чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
Держприкордонслужба розповіла про ситуацію у пунктах пропуску на західному кордоні, пише DailyLviv.com.
Упродовж минулої доби, 30 грудня, західні кордони України з ЄС та Молдовою (у Чернівецькій області) перетнули 73 тисячі осіб та 12 тисяч транспортних засобів.
З України минулої доби вибули 37 тисяч осіб. 20 тисячі з них перетнули кордон з Польщею, решта прослідували до інших країн ЄС та Молдови.
В Україну за минулу добу прослідували 36 тисяч осіб, 32 тисячі з них – громадяни України.
Оформлено 66 вантажівок з гуманітарною допомогою.
Читайте також: Прикордонник відмовився від €1 тисячі та викликав поліцію
За спробу незаконного перетину державного кордону України затримано 27 осіб – 1 з них намагався незаконно перетнути кордон у пункті пропуску, ще 26 було затримано поза визначеними пунктами перетину.
Окрім того, на виїзд з країни не пропустили 4-х чоловіків, громадян України, оскільки прикордонники виявили ознаки підробки їхніх документів, які надають право на перетин кордону особам призовного віку. У діях чоловіків наявні ознаки правопорушень передбачених статтями 336, 358 Кримінального кодексу України.
Читайте також: На кордоні посилено контроль виїзду чоловіків з України
Нагадуємо, що пропуск повнолітніх громадян України через кордон здійснюється за закордонними паспортами чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
А ключовим у цій урядовій постанові є те, що чоловіки у віці від 18 до 60 років, які мають право для безперешкодного перетину кордону, повинні також мати військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об'єднаного районного), міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Читайте також: Багатодітного батька у Шегинях не випустили за кордон без військово-облікових документів (відео)
Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко пояснив ВВС Україна, що загалом правила перетину кордону чоловіками від 18 до 60 років не змінилися.
Категорії, на які не розповсюджується заборона на виїзд з країни, лишилися тими самими, але до документів можуть ставитися більш прискіпливо.
"Є правила перетину кордону, вони незмінні, - пояснює він. - Але зважаючи, що почастішало використання підробок, то йдеться про посилення контролю".
Тому прикордонник, за його словами, на свій розсуд має право вимагати на додачу до звичайного пакета документів військово-облікові документи з ТЦК, які підтверджують, що людина справді має відстрочку від мобілізації або є звільненою від призову.
"Це може бути витяг з протоколу ТЦК про прийняте рішення про відстрочку або запис про відстрочку у військово-облікових документах", - каже Демченко.
Громадяни, які зіткнулися з посиленими перевірками на кордоні, вважають, що там уже застосовують заходи контролю, які будуть передбачені новим законопроєктом про мобілізацію. Проте цей законопроєкт ще не став законом.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook