Дітей лікуватимуть від алкоголю, наркотиків та гаджетів у 5-10 років
13:53 6 жовтня 2016 р.
Неможливо говорити про незалежну державу, якщо її громадяни залежні від наркотиків, алкоголю чи комп’ютерних гаджетів. Проте людину, яка вже стала залежною, набагато важче вилікувати, ніж попередити цю залежність. А попереджати потрібно в юному віці, коли дитині ще від п’яти до дев’яти років.
Про це сьогодні, 6 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Казкотерапія - для профілактики комп’ютерної, алкогольної та наркотичної залежностей у дітей», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив генеральний секретар Міжнародного центру з профілактики адиктивної поведінки Мірча Греку (Молдова). Він також – психолог, магістр юридичних наук, автор книг: «Легальні наркотики і підліток», «Психологічні нариси про поезію або засіб для профілактики душевного і духовного недостатності», «Казка про втрачену радість», «Кросівка і Шльопанець», «Страшна казка», численних газетних і журнальних публікацій на тему профілактики та лікування наркоманії і лудоманії (ігроманії).
Автор профілактичних казок розповідає, що йому завжди подобалося писати казки.
- Ось я собі так уявляв своїх героїв. У казці «Кросівка та шльопанець» -шльопанець негативний герой, а кросівка – позитивний. Вона бігає, займається спортом, вона – переможець у реальному житті. А шльопанець сидить вдома, не рухається, живе у віртуальному світі і тільки уявляє свої перемоги, але нічого для них не робить, - розповідає автор книги.
Так само в «ПоМірній казці» автори пояснюю дітям, що таке – чуття міри.
- Поставиш перед дитиною десять цукерків, і вона їх всі з’їсть. Тому ми пояснюємо дітям про чуття міри на основі природних явищ.
Наприклад, приємно поніжитися на сонечку. Але якщо сидіти довго під пекучим сонцем, то станеться лихо. Так само приємно, коли теплий легкий вітерець овіває. А коли холодний, сильний і пронизливий? – пояснює Мірча Греку наслідки надмірностей.
Що стосується причини вживання наркотиків, то Мірча Греку зауважив, що до наркотиків вдаються у двох випадках: коли цікаво і коли людина відчуває себе нещасливою.
- Дуже багато людей стикаються з тим, що не відчувають радості. І ми пояснюємо дітям, що справжня радість – це батьки, родина. І в кожного – своя радість. У казочці в зайчика радість – в морквині, у ведмедика – мед, у вовка – агресія. І не треба шукати штучних стимулів – розповідає психолог.
Також він стверджує, що не використовує в текстах слів, які би спонукали дітей з цікавості спробувати вживати наркотики.
- У нас нема слів «наркотики», «цигарки», «алкоголь» чи «смерть». Адже якщо їх повторювати, то дітям стане цікаво, і вони скуштують.Причому всі, хто бере наркотики вперше з цікавості, вважають, що залежність – це не про них. Вони переконані, що з ними такого не станеться, - каже Мірча Греку.
Він розповів, що цей проект триває вже понад два роки в Молдові, Румунії, Туреччині та Великобританії.
- Наркоманія все більше молодіє. Все більше дітей у віці 9-10 років стає залежними від наркотиків. У нас в Молдові, у місті Камрат, був випадок, коли дев’ятирічна дівчинка вже залежала від марихуани. На жаль, ні в Євросоюзі, ні в Україні немає спеціалістів з профілактики. Освітяни кивають на медиків, а медики – на освітян, - говорить спеціаліст.
За його словами, казки тестували на дітях. Тобто, їх читали дітям у школах, обговорювали і після того змінювали певні вирази та слова.
- Ми дуже довго працювали з художниками, які би змогли візуально донести цю ідею. Ми дуже довго жонглювали голосними і приголосними, адже в дитячих казках повинно бути більше голосних, ніж приголосних. Цей, останній варіант, суттєво відрізняється від початкового, - сказав він.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook