Дев’ятеро людей загинули внаслідок отруєння чадним газом на Львівщині

12:28 30 вересня 2019 р.


Фото: facebook.com/dczlvoda

2019 року на території Львівської області зафіксували 80 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких дев’ятеро людей загинули (в тому числі – одна дитина), а 177 були шпиталізовані (в тому числі – 59 дітей).

Про це повідомили в понеділок, 30 вересня, в департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «99% таких випадків припадає на холодну пору року, коли населення обігріває квартири та будинки автономними системами опалення».

«Щоб уникнути отруєння чадним газом забороняється: знаходитися тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел; опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки; готувати їжу при одночасній роботі всіх чотирьох-п’яти включених конфорок газової плити; обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини; закривати заслінку печі, поки триває процес горіння; залишати розтоплену піч без контролю (на ніч); тривалий час знаходитися в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері; виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями», – поінформували також у департаменті облдержадміністрації.

«Натомість необхідно: не рідше одного разу на три місяці перевіряти справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті (наприклад, за допомогою листочка паперу або полум’я свічки); не рідше одного разу на рік запрошувати представника компанії-постачальника газу для контролю стану газової колонки, котла та плити; вимагати від балансоутримувача будинку проводити профілактичні огляди димоходів не рідше одного разу на рік (для димоходів опалювальних печей, газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, а для обладнання, яке працює постійно – двічі на рік); регулярно провітрювати квартиру. Дієвим способом вберегти себе та своїх рідних від отруєння чадним газом є встановлення в помешканні побутового датчика-сигналізатора чадного газу», – розповіли також у департаменті облдержадміністрації.

«При отруєнні чадним газом необхідно викликати швидку допомогу; вивести (винести) отруєну людину з приміщення, насиченого чадним газом; перевірити у непритомної людини прохідність дихальних шляхів (очистити ротову порожнину від виділень, мокроти, блювотних мас); непритомну людину покласти на бік у безпечній позі, слідкувати, щоб голова не була закинута; дати постраждалому кисень (забезпечити доступ свіжого повітря, відкрити вікно); при відсутності дихання провести штучне дихання; при відсутності ритмічної серцевої діяльності – непрямий масаж серця. Постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження життя людини!», – повідомили також у департаменті облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

22:09 4 серпня 2021 р.

Зі Львова до Херсона завтра поїде додатковий потяг, збільшено кількість вагонів на маршруті Київ- Відень

Зважаючи на пікову сезонну популярність маршрутів до курортів під час літніх перевезень, Укрзалізниця призначила додатковий поїзд у південному напрямку та збільшує кількість вагонів на наявних рейсах у західному напрямку.

Рубрика: Ситуації

12:33 4 серпня 2021 р.

Гаряче літо. Аналізи, які бажано здати після відпустки

Розслаблююча атмосфера літньої відпустки прекрасно налаштовує на романтичний лад. Тому багато відпускників, які не мають постійного статевого партнера, заводять короткі та яскраві курортні романи.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу