Депутати Львівської облради шукають інтерес у багатих комісіях

16:04 18 листопада 2016 р.

Фото до новини

Про це сьогодні, 18 листопада під час прес-конференції на тему: “Рік в обласній раді: звіт першого заступника голови ЛОР та голів постійних комісій”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Львівської обласної ради Роман Кізима.


Відео: Львівський прес-клуб

За його словами, досвід депутатства він здобув уперше в житті. І його здивувало, що до комісій зголошуються депутати не за фаховою діяльністю, а за особистими інтересами.

- Депутати об’єднуються в комісії не за професійною діяльністю, а за певними приватними інтересами. Тому в комісіях, де крутяться великі кошти, наприклад бюджетна, дорожнього господарства, освіти чи медицини, є багато депутатів, - зауважив Роман Кізима.

Також Роман Кізима вважає неприпустимим, що депутати обласної ради, коли голосують за надання немалих коштів, чітко не знають, на які саме об’єкти ці кошти будуть скеровані і як вони будуть розподілені.

- Я би назвав це певним «ручняком» виконавців програм з обласної державної адміністрації, - каже депутат облради.
Крім того, він хоче змінити регламент облради, за яким вплив на перерозподіл коштів чи затвердження об’єктів мають тільки члени профільних комісій.

І депутати, які входять до комісії з етики, отримали право робити антикорупційну експертизу проектів рішень. А всі проекти рішень будуть розглядати впродовж 30 днів, оприлюднювати на сайті і тільки після цього будуть виносити їх на розгляд сесії облради.

- Також я зараз ініціюю судовий позов щодо рішення, яке вже прийнято обласною радою, що містить ознаки корупції. Це проект «Про розгляд обласних програм». Там є кілька статей, в яких зазначено, що необов’язково подавати точний перелік об’єктів, які будуть фінансуватися. І що перелік цих об’єктів затверджує комісія, а не сесія обласної ради. Я вважаю, що це неправильно і це – перевищення повноважень членів комісії, - поділився інформацією Роман Кізима.

За словами голови постійної комісії з питань євроінтеграції, дерегуляції, зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового комплексу та зв'язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради Тараса Вервеги, його комісія «найбідніша» і може надати на всі напрямки своєї роботи лише18 млн гривень. Тому сім мільйонів було скеровано на підтримку програми міжнародного співробітництва та 6 млн гривень – на фінансування програми міжнародної технічної допомоги.

- На кожну вкладену гривню приходить 10-12 гривень від міжнародних донорів. Тому до нас може прийти до ста мільйонів гривень від Євросоюзу. Це не є бюджет проїдання, - вважає Тарас Вервега.

Голова постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв'язку Львівської обласної ради Михайло Сидорович відзвітував, що їхня комісія займалася підтримкою шахтарів у регіоні.

- Сьогодні ця галузь є доволі складною, навколо неї створилося багато підприємств, які займаються приватним бізнесом. І ці статки не скеровуються на розвиток галузі, а поповнюють кишені приватних осіб, - розповів він.

За його словами, на Жовківщині є великі запаси коксівного вугілля. Такого самого, який є і в зоні тимчасової окупації, і на якому працюють наші енергетичні станції. Тому зараз йде мова про будівництво шахти в цьому регіоні. Михайло Сидорович нагадав, що із 123 шахт, які були побудовані в 50-60 роках минулого століття, сьогодні працює тільки дев’ять.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів