COVID-19: помер професор УКУ, відомий церковний історик Ігор Скочиляс

18:36 20 грудня 2020 р.

20 грудня від ускладнень, спричинених COVID-19, помер відомий дослідник церковної історії, професор Українського католицького університету Ігор Скочиляс.

Про смерть пана Ігоря повідомили його колеги, повідомляє Політична теологія, пише DailyLviv.

«Сьогодні над ранок сниться мені сон. Сиджу я в класній (чи то в університетській) авдиторії. Заходить Ігор Скочиляс. Йде до дошки і пише на ній: “Ігор Скочиляс: рік народження 1967 р…”. Сон обірвався. Я прокинувся. Рука простягнулася до телефону. Новин нема. Слава Богу! Але страшна новина настигла ввечері. Упокой, Господи, велику і прекрасну людину. Неймовірно сумно», – поділився прикрою новиною співробітник УКУ Максим Тимо.

«Ігор Скочиляс був найкращим. Це просто факт. Так само як він був найскромнішим. Думаю навіть зайве про це свідчити… Мені безмежно жаль пана Ігоря, його родину, УКУ і УГКЦ. Безмежно жаль, бо цієї втрати не компенсувати. Плачу і ридаю, бо таких професорів у Церкви та університету завжди бувають одиниці на покоління. А він взагалі був унікальний. Безмежно унікальний», – коментує смерть професора філософ Юрій Чорноморець.

Доктор Ігор Скочиляс був професором кафедри нової і новітньої історії України УКУ. Спеціалізувався передусім на ранньомодерній добі Унійної Церкви. Відомий монографіями і нарисами «Українська церква на Борщівщині та інші сторінки національного відродження краю», «Релігія та культура Західної Волині на початку XVIII ст. За матеріялами Володимирського собору 1715 року», «Sobory eparchii chełmskiej XVII wieku. Program religijny Slavia Unita w Rzeczypospolitej», «Галицька (Львівська) єпархія XII–XVIII століть: організаційна структура та правовий статус» та ін.

Крім нормативних курсів із історії Церкви та культури читав спецкурси «Релігійна культура Slavia Orthodoxa/Slavia Unita XVI-XVIII ст. та німецький концепт Konfessionalisierung», «Українська культура Раннього Нового Часу: київська традиція, поствізантійська спадщина та західні впливи (1458-1795 роки)».

dailylviv.com

До теми

09:52 25 лютого 2021 р.

На Львівщині лише чотири справи про знущання над тваринами дійшли до суду (відео)

Минулого року поліція відкрила 19 проваджень стосовно жорстокого поводження із домашніми тваринами. Досудове розслідування завершено у 14-ти випадках, три справи скеровано до суду.

Рубрика: Ситуації

23:05 24 лютого 2021 р.

У Львові біля обмінника валют пограбували жінку

Орієнтовно о 14 годині 30 хвилин на Сихові стався грабіж. Про нього повідомила донька потерпілої. З її слів, невідомі особи, а саме жінка та чоловік, вирвали з рук матері 300 доларів США біля обмінника валют на Проспекті Червоної Калини.

Рубрика: Ситуації

22:30 24 лютого 2021 р.

Укрзалізниця припиняє продаж квитків до Івано-Франківської області

У зв’язку з карантинними обмеженнями Укрзалізниця з 26 лютого призупиняє продаж квитків на поїзди, що прямують до Івано-Франківщини та зворотно. У ЛМР повідомили, скільки пацієнтів з Івано-Франківська лікують у Львові

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу