Біженцям із Донбасу не комфортно у Львові через запитання неросійською мовою й дорогу оренду житла, – опитування

18:10 23 вересня 2014 р.


Фото: vn.20minut.ua

Управління культури ЛМР провело дослідження культурних і громадських потреб молодих переселенців до 35 років, які інтегруються в культурне та соціальне життя Львова.

Управління культури ЛМР провело дослідження культурних і громадських потреб молодих переселенців до 35 років, які інтегруються в культурне та соціальне життя Львова. Учасників питали, що їм подобається або не подобається у Львові, чим вони готові або не готові поступитись та інші.

Зокрема, опитувані переселенці відповіли на питання про те, чому у Львові вони почуваються некомфортно. Для біженців із Криму причиною такої некомфортності є небажання молодих львів’ян дізнаватись більше про кримськотатарську культуру.

А от біженці зі східної України відповіли, що завжди перебували в російськомовному середовищі, і відповідь на питання неросійською мовою викликає у них відчуття дискомфорту. Окрім того, переселенцям не подобається те, що у Львові дуже дорого орендувати житло. Це, на їхню думку, свідчить про ефемерний патріотизм львів’ян.

«На початку опитування ми говорили, що прагнемо визначити культурні потреби, і не акцентуємо на соціальних проблемах, яких в людей є багато. Однак, люди часом змішували поняття допомоги та патріотизму із ринковою політикою щодо житла в місті. Зокрема, вони апелювали до того, що насправді у львів’ян нема патріотизму, бо вони здають квартири переселенцям, які опинились в скрутному становищі, дуже дорого», – зазначила ініціатор дискусії в.о. начальника управління культури Ірина Магдиш.

Проте більшість опитаних заради проживання у Львові готові повністю перейти на спілкування українською мовою, обмежити користування особистим транспортом та зменшити особистий простір.

«Найцікавішою з відповідей на питання «Від чого ви готові відмовитися?», була «Змінити режим дня». Як виявилось для людей, які переїхали із сходу та півдня, дуже відчутним виявилось те, що сонце тут встає пізніше, а ритм життя дещо повільніший», – пояснила Ірина Магдиш.

На відміну від біженців зі сходу, кримські татари не відмовляться заради проживання у Львові змінити релігію і культурну приналежність. Східняки не змогли чітко відповісти на таке питання. А це, на думку ініціаторів дослідження, є ознакою незначних культурних та ментальних відмінностей.

Дослідження також виявило, що біженці не виявляють активної позиції у питаннях власного дозвілля і мають слабку самоорганізацію. До прикладу, вони хочуть займатись тайським боксом, але хочуть, щоб їм надали приміщення, так само прагнуть, аби був створений інформаційний центр, де б переселенці змогли комунікувати. Однак не беруть у цьому жодної участі, а чекають, що його хтось створить.

Під час дослідження у форматі фокус-групи було опитано дев’ять переселенців із сходу та 15 із Криму. Про це повідомляється сьогодні, 23 вересня, в інтернет-виданні «iPress.ua».

dailylviv.com

До теми

21:55 28 лютого 2021 р.

Видалила частину кішківника і кришталик: дрогобичанці, яка постраждала від вибуху гранати, зробили 5 операцій: потрібна допомога

37-річна Наталія Здебська, яка 20 лютого постраждала від вибуху гранати у Дрогобичі, 27 лютого, витримала п’яту операцію. Зараз вона перебуває у реанімації лікарні швидкої допомоги у Львові. Медики намагаються врятувати їй життя, а родичі Наталії звертаються до небайдужих по фінансову та молитовну допомогу.

Рубрика: Ситуації

19:43 28 лютого 2021 р.

Собака на Львівщині приніс людську ногу: шукають тіло (відео)

27 лютого 2021 року на лінію 102 надійшло повідомлення від місцевих жителів одного з хуторів села Гологори, Золочівського району (Львівської області) про те, що собаками жителя цього ж хутора було притягнуто до домогосподарств людську ногу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу