Безстроковий дозвіл на перебування у прикордонній смузі мають олень і місцеві жителі (відео)
18:51 11 травня 2024 р.
Усі інші мають переконатися у наявності дозволу на перебування у прикордонній смузі.
Про це інформує західне регіональне управління Держприкордонслужби, пише DailyLviv.com.
"Красень-олень впевнено почувається у лісах закарпатського прикордоння і не надто боїться зустрічі з прикордонним нарядом.
Усім іншим радимо переконатися у наявності дозволу на перебування у прикордонній смузі. Нагадуємо, що для місцевих жителів такий дозвіл надається безстроково та на безоплатній основі. У випадку виявлення осіб, які перебувають у прикордонній смузі без документів та без відповідного дозволу, їх буде притягнуто до відповідальності відповідально до чинних законодавств",- наголосили прикордонники.
Нагадаємо, Уряд України постановою № 1292 від 7 грудня вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим».
Змінами передбачено, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.
Крім того, зміни передбачають обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі. Зазначимо, що це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.
Читайте також: НАЗК пропонує синхронізувати бази даних прикордонної служби і ТЦК
Обмеження полягають в отриманні дозволу від 7 прикордонного Карпатського загону особами, які планують здійснювати в’їзд, перебувати, проживати та проводити роботи у прикордонній смузі в межах Львівської області. Механізм отримання дозволу передбачений прийнятими Урядом змінами.
Зокрема, порядок передбачає видачу дозволів на в'їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу органами Державної прикордонної служби України, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника. Зразок звернення (заяви) визначений ЗУ «Про звернення громадян».
Орган Державної прикордонної служби не пізніше десяти робочих днів від дня надходження звернення про надання/визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього (перелік передбачений п.40 ПКМУ 1292), приймає рішення про надання дозволу або відмову в наданні дозволу.
Про ухвалене рішення орган Державної прикордонної служби не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, зазначеного у зверненні.
Зазначимо, що орган Державної прикордонної служби відмовляє в наданні дозволу або визнає виданий раніше дозвіл недійсним у разі виявлення обставин, зазначених у частині п’ятій статті 24 Закону України «Про державний кордон України».
В контексті зазначеного нагадуємо, що відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про державний кордон України» до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.
Читайте також: З середини грудня прикордонники мають більше прав з контролю, ніж митники: 6 причин
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook