Берлін безоплатно передасть Львову вживані трамваї

11:13 27 березня 2024 р.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Берлінська транспортна компанія готова безоплатно передати Львову 12 вживаних робочих трамваїв КТ4D та запчастини до них. Львів має оплатити транспортування, розмитнення та переобладнання вагонів під ширину львівської колії.

Про це розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, пише DailyLviv.com.

 «Такі трамваї у Львові. Ще у 2018 році місто придбало у Берліні 30 вживаних трамваїв КТ4D. Вони себе досить добре зарекомендували, зокрема, у них є модернізована система керування та живлення. А це дозволяє досить суттєво економити електроенергію.

А тепер 12 трамваїв ми отримуємо на безоплатній основі. Але місто повинно понести витрати на доставлення, розмитнення та переобладнання вагонів. За попередніми підрахунками, йдеться про суму понад 24 млн грн.

Читайте також: Львів позичає гроші в Європейського інвестиційного банку, щоб купувати трамваї ЕлектронМашу

Зокрема, щодо доставлення, то ЛКП «Львівелектротранс» уже оголосило відповідну закупівлю. Тож охочі можуть подаватися та брати участь у тендері. За результатами закупівлі будемо мати точну суму за доставлення цих трамваїв до Львова. Також є необхідність сплати митних платежів. І потрібно переобладнати візки з широкої на вузьку колію», - пояснив Олег Забарило.

Посадовець додав, що усі трамваї місто мало б отримати навесні – з середини квітня до кінця травня.

Як уточнили у ЛКП «Львівелектротранс», перші трамваї можуть виїхати на лінії наприкінці травня - на початку червня цього року. Планується, що вони курсуватимуть на маршрутах №3 та №6.

Нагадаємо, у другому півріччі цього року Львів також безплатно отримає 11 вживаних робочих трамваїв з Берна. Тут доставка вагонів здійснюватиметься коштом швейцарської сторони.

До слова, у 2022 році Львів скеровував запити до європейських міст щодо можливості передачі Львову вживаних трамваїв на безоплатній основі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів