Банкам дозволили арештовувати майно всіх боржників

08:59 17 вересня 2013 р.

Вищий госпсуд України погодився з Незалежною асоціацією банків України

Вищий господарський суд України (ВГСУ) прислухався до ініціативи Незалежної асоціації банків України (НАБУ) про можливість заарештовувати майно боржника в тих випадках, коли кредитний договір визнається недійсним незалежно від дати його укладення. Про це повідомляє інформаційна служба Незалежної асоціації банків України, яка при цьому уточнює:

"Це передбачено в Інформаційному листі ВГСУ № 01-06/1293/2013 від 4 вересня 2013 року. Йдеться про норму Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов'язань", який набув чинності з листопада 2012 року. Ним введена норма, згідно з якою при розгляді справи про визнання недійсним кредитного договору, забезпеченого заставою майна позичальника або поручителя, суд, за заявою кредитодавця, накладає арешт на таке майно».

Інформаційна служба  НАБУ розяснює також, що у своєму листі від 27 грудня 2012 року ВГСУ визначив – положення цього Закону поширюються тільки на кредитні договори і договори застави, укладені після набуття ним чинності. Саме тому НАБУ звернулася з відповідним листом до ВГСУ з проханням внести відповідні зміни в п.4 Інформаційного листа.

Свою позицію Асоціація аргументувала тим, що правовідносини між сторонами виникають на початку провадження справи про визнання недійсним відповідного договору. У НАБУ вважають, що такі зміни будуть стримуючим чинником для недобросовісних позичальників у спробі визнати договір недійсним із метою виведення майна з-під застави банку. В асоціації зазначають також, що таким чином припиняється ще один спосіб шахрайства з кредитними ресурсами банківських установ.

Утім, це повідомлення й чесних людей здатне спонукати «сім разів відміряти» перед тим, як звертатися в банки по кредит. Бо ті також іноді поводяться зі своїми клієнтами доволі непередбачено...

dailylviv.com

До теми

16:32 15 січня 2021 р.

ЛКП «Лев» відновило роботу і збільшило зону обслуговування. Графік виїзду бригади ловців

ЛКП «Лев» завершує плановий цьогорічний карантин уже сьогодні, 15 січня, та повноцінно відновлює свою роботу із гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин на території Львівської МТГ та надання всієї необхідної ветеринарної допомоги.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу