Багатоповерхівка замість скверу: суд дозволив будівництво на вулиці Горбачевського

10:58 28 жовтня 2020 р.


Фото: Андрій Москаленко

Львівський окружний адміністративний суд відновив дію містобудівних умов та обмежень на будівництво Карпатським відділенням інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАНУ багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом на вулиці Горбачевського, 19 у Львові.

Про це стало відомо з рішення суду, яке опублікували в реєстрі 23 жовтня, інформують Наші гроші. Львів.

Ці містобудівні були видані наказом директора департаменту містобудування Львівської міськради ще в 2015 році. Після того як активісти і місцеві мешканці висловились проти будівництва, у травні 2019 року виконком зупинив дію наказу, яким видали ці МУО.

Однак в судовому порядку міськрада програла у двох інстанціях, а касаційний суд на початку цього року відмовив у відкритті провадження через пропуск строків.

В лютому цього року виконком повторно своїм рішенням зупинив дію цього наказу, а на засіданні повідомили, що хочуть зробити тут сквер і назвати його на честь Юліана Захаревича, облаштувати громадський простір.

Суд вирішив, що виконком має повноваження скасовувати або змінювати такі документи, однак зупинка дії не передбачена ст. 52 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». У рішенні виконкому також послались на ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» і Земельний кодекс України, однак не вказали, які саме норми цих нормативно-правових актів порушені наказом.

Виконавчий комітет, на думку суду, вийшов за межі своєї компетенції, порушив принцип юридичної визначеності, а тому визнав протиправним та скасував рішення виконкому. Виконком ЛМР ще може подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.

dailylviv.com

До теми

17:09 29 листопада 2020 р.

Екскандидат у мери Львова очолив Львівську палату сертифікованих архітекторів

У Львові на конференції Львівської обласної організації національної Спілки архітекторів, що проходила у Пороховій вежі, архітектора Ігоря Кузьмака обрали головою Львівської регіональної палати сертифікованих архітекторів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу