Аудитори перевірятимуть у Львові комунальників щороку

16:15 25 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: city-adm.lviv.ua

Депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради».

Про це повідомили сьогодні, 25 січня, в прес-службі Львівської міськради. Директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич доповіла на пленарному засіданні: ««Ми маємо внесені зміни до Господарського кодексу України і згідно з цими змінами до виключних повноважень міських рад належить можливість затвердження критеріїв, за якими залучаються міжнародні аудиторські фірми для проведення аудиту фінансової звітності комунальних підприємств. Була створена комісія, до складу якої було включено депутатів і представників наших департаментів».

Чиновник також зазначила: «У першу чергу, ми встановили два критерії, за одночасної наявності яких підприємство підлягає для проведення міжнародного аудиту –  якщо чистий дохід від реалізації продуктів та послуг і внески у статутний капітал повинні перевищувати понад п’ять мільйонів гривень. Також ми обрали критерії для міжнародної аудиторської фірми, яка буде залучатися до перевірок – має бути членом міжнародної мережі аудиторських компаній і мати офіс в Україні; штатна чисельність працівників аудиторської фірми має склади 30 людей у компанії, де не менше, аніж п’ять із них мають мати сертифікат на кваліфікаційну придатність, а також підприємство має виконати не менше п’яти договорів на виконання аудиту річної фінансової звітності українських комунальних підприємств. Обов’язковому міжнародному аудиту будуть підлягати найбільші наші підприємств: МКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Залізничнетеплоенерго», ЛКП  «Львівсвітло», АТП №1, ЛКП «Львівелектротранс», ЛМКП «Львівводоканал», ЛКП «Львівспецкомунтранс». Ми намагалися уникнути перевірки дрібних підприємств, оскільки вартість таких послуг достатньо високою»ю

Міський голова Львова Андрій Садовий додав: «Ми всі зацікавлені в тому, щоб аудит проводили ті компанії, які мають досвід і фах. Також я за те, щоб ми економили бюджетні кошти і мали достатню якість. Я погоджуюсь з пропозиціями, аби бюджетна комісія переглядала цей звіт».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини