Активісти вимагають для іноземних добровольців громадянства України

17:15 4 червня 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

Представники Нацкорпусу і ветеранських організацій проводять Під Адміністрацією Президента акцію з вимогою надати українське громадянство іноземним добровольцям.

Під АП зібралося більше п'яти сотень осіб, серед них багато осіб в футболках Нацдружин і Нацкорпусу. Вони скандують «Паспорт добровольцям», «Слава Україні – героям слава», «Слава нації – смерть ворогам», «Разом – і до кінця», тримають у руках плакати із надписами «Що нам ще зробити, аби отримати громадянство?», «Добровольці вибороли громадянство на передовій» тощо.

Під стінами АП присутні правоохоронці, зокрема поліція діалогу. Представник Національного корпусу Денис Котенко зазначив: «Сьогодні ми вимагаємо від Президента Зеленського (підписати указ про надання іноземним добровольцям громадянства. – Ред.), він може це зробити. Це люди, які з 2014 року приїхали сюди, пожертвували своїми домівками, багато хто пожертвував своїм здоров'ям, – ці люди втратили все і ці люди сьогодні не мають навіть паспорту».

Денис Котенко також заявив: «Сьогодні ми тут, щоб вимагати вже у нової влади: дайте паспорт, дайте громадянство іноземним добровольцям.  Сьогодні насправді існує абсурдна ситуація: для того, щоб отримати (паспорт – Ред.), один з документів, який потрібен, – це довідка про несудимість».

Представник Національного корпусу навів як приклад деяких добровольців, які в Україну приїхали з Росії, «і виходить, їм потрібно їхати туди, і отримувати там довідку про несудимість; і всі розуміють, що це абсолютний абсурд та ідіотизм».  Він зазначив, що учасники акції планують передати вимоги представнику Президенту Зеленського.

Денис Котенко уточнив: «Ця акція продовжиться вже у четвер, тоді ми вже будемо під Верховною Радою під час пленарного засідання. Ми сподіваємося, і ми будемо вимагати від народних депутатів, щоб вони проголосували за законопроект 3433 авторства народних депутатів Андрія Білецького та Андрія Петренко, який спрощує процедуру надання громадянства іноземним добровольцям. Його вже проголосували минулого року в першому читанні.

Про це dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу