Адміністрація Трампа планує прискорити депортацію 240 000 українців, які втекли від конфлікту з росією
15:55 6 березня 2025 р.
Цей крок, який очікується невдовзі у квітні, стане приголомшливою зміною у програмі, яку українці отримували під час адміністрації президента Джо Байдена.
Про це повідомляє Reuters, пише DailyLviv.com.
Адміністрація президента США Дональда Трампа планує скасувати тимчасовий легальний статус для близько 240 000 українців, які втекли від конфлікту з росією, повідомили високопоставлений чиновник Трампа та три джерела, обізнані з цією справою, що потенційно призведе до прискореної депортації.
Цей крок, який очікується невдовзі у квітні, стане приголомшливою зміною вітання, яку українці отримували під час адміністрації президента Джо Байдена.
Заплановане скасування захисту для українців відбувалося до того, як Трамп минулого тижня публічно посварився з президентом України Володимиром Зеленським. Джерела повідомили, що це частина ширших зусиль адміністрації Трампа щодо позбавлення правового статусу понад 1,8 мільйона мігрантів, яким дозволено в’їхати до США згідно з тимчасовими гуманітарними програмами, запущеними під час адміністрації Байдена.
Представник Міністерства внутрішньої безпеки США Тріша Маклафлін заявила, що наразі у департаменті немає повідомлень. Білий дім і українське посольство не відповіли на запити про коментарі.
Виконавчий наказ Трампа, виданий 20 січня, закликав DHS (Міністерство національно безпеки) «припинити всі цільові програми, пов'язані з гуманітарними паролями».
Адміністрація планує скасувати гуманітарний пароль, який дозволяє одноразовий в'їзд та перебування в країні для приблизно 530 000 кубинців, гаїтян, нікарагуанців і венесуельців уже цього місяця, заявив офіційний представник Трампа та одне з джерел, обізнане з цією справою, побажавши залишитися анонімним, щоб обговорити внутрішні обговорення.
Мігранти, позбавлені статусу за гуманітарним паролем, можуть зіткнутися з процедурою прискореної депортації, згідно з внутрішнім електронним листом ICE, який отримав Reuters.
Іммігранти, які нелегально перетинають кордон, можуть бути відправлені в процес швидкої депортації, відомий як прискорене видалення, впродовж двох років після їхнього в’їзду. Але для тих, хто в'їхав через законні порти в'їзду, не отримавши офіційного "допуску" до США - як і для тих, хто має гуманітарний пароль - немає обмежень у часі для їх швидкого видалення, йдеться в електронному листі.
На додаток до 240 000 українців, які втікали від російського вторгнення, і 530 000 кубинців, гаїтян, нікарагуанців і венесуельців, ці програми охопили понад 70 000 афганців, які рятувалися від захоплення Афганістану талібами.
Трамп як кандидат пообіцяв припинити програми Байдена, заявивши, що вони виходять за рамки законодавства США.
Минулого місяця адміністрація Трампа призупинила обробку заяв, пов’язаних з імміграцією, для людей, які в’їхали до США за певними програмами Байдена, поставивши українку Ліану Аветисян, її чоловіка та її 14-річну доньку в безвихідь. Аветисян, яка працювала в сфері нерухомості в Україні, зараз монтує вікна, а її чоловік працює на будівництві.
У травні 2023 року родина втекла з Києва, зрештою купивши будинок у маленькому місті ДеВітт, штат Айова. Термін їхнього дозволу на роботу закінчується в травні. Вони кажуть, що витратили близько 4000 доларів США на збори за реєстрацію, щоб поновитися в програмі гуманітарного пароля та спробувати подати заявку на іншу програму, відому як тимчасовий захищений статус.
За її словами, у Аветисян почали боліти голови, оскільки вона хвилюється про їхню ситуацію.
«Ми не знаємо, що робити», — сказала вона.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook