12:28 16 листопада 2017 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У міськраді запевнили: «Львів показав найбільшу активність серед міст України».
У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 16 листопада: «Завдяки громадському бюджету львів’яни можуть втілювати свої проекти розвитку міста за кошти міського бюджету. З 1 до 15 листопада у Львові тривало голосування за проекти громадського бюджету, які будуть реалізовані у 2018 році. Проекти, які виносять на громадський бюджет, повинні реалізовуватися з метою покращення інфраструктури міста і бути корисними для громади. Учора був останній день, коли можна було голосувати: проголосувало 72 061 львів’янин, які віддали 109 389 голосів за великі і малі проекти громадського бюджету 2018».
Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко запевнив: «Львів показав найбільшу активність серед міст України, тобто голосували понад 70 тисяч людей, це рекорд у порівнянні з минулим роком, адже це втричі більше».
Натомість начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський зазначив: «Взяли участь у голосуванні понад 72 тисячі людей. Ми віддали близько 110 тисяч голосів, тобто цього року більш свідомо підходили до голосування і майже кожен львів’янин використовував свої два голоси. Серед переможців найбільш активним, до речі, як і минулого року, є Шевченківський район міста Львова: найбільше проектів з цього району стали переможцями. Маємо два великі проекти, зокрема, спортивний майданчик школи 97 та операційна дитячій лікарні. По малих проектах також багато голосів саме з цього району. У нас на сайті можна ознайомитися з всією статистикою, тобто ми маємо чітко 3 перших переможців по великих проектах і так само по малих проектах в кожному районі: це орієнтовно по чотири-шість малих проектів».
А голова комісії фінансів та планування бюджету ЛМР Вікторія Довжик розповіла: «Значно більше людей проголосувало, є більша кількість проектів, і це дозволяє не просто об’єднати людей навколо якоїсь спільної ідеї, а це дозволяє відчути себе у плануванні бюджету. Мешканці знають, що не менше 20 мільйонів піде наступного року на реалізацію цих проектів. Відповідно, така добра ініціатива вона значно краще проходить цього року, тому що минулого року всі, хто хотів спробувати вже спробували і навчилися. Ми маємо не тільки нові, якісні, хороші проекти, які реально потребує громада, а й ми маємо велику кількість активних людей, які готові брати участь в міських ініціативах і, сподіваюсь, що в наступному році ці ініціативи будуть тільки збільшуватися».
Своєю чергою, голова комісії законності, свободи слова та депутатської діяльності ЛМР Юлія Гвоздович зазначила: «Цього року ми побачили суттєве збільшення людей, які голосували. Це пов’язано із мобілізацією середовищ, що об’єднані навколо освітніх установ. На наступний рік ми плануємо зміну положення, адже знаємо, що багато проектів, які стосуються громадського простору, обурювалися, так як були не конкурентноспроможними з проектами шкіл. Саме тому на наступний рік ми будемо переглядати положення про громадський бюджет, щоб вживати заходів для того, аби вивести в окрему категорію освітні проекти. Як на мене хорошим рішенням є запровадження громадського бюджету серед учнів. Це хороша практика, яка себе вже добре показала і в США, і в Польщі, коли голосують не батьки, колишні випускники, вчителі і їх знайомі, а безпосередньо учні».
«Трійка лідерів серед великих проектів виглядає так: 1) №277 «Благоустрій подвір'я шкіл на куті проспекту Чорновола й вулиці Замарстинівської» – 3576 голосів. 2) №299 «Найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні» – 3573 голосів. 3) №294 «Футбольний стадіон на території спортивного комплексу СЗШ №97» – 3069 голосів», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.