6 липня до попереджувальної акції в Києві долучаться 1085 протестувальників зі Львівщини

22:32 5 липня 2016 р.


Фото: rayonka.com

Зокрема в столиці вимагатимуть у середу підняття мінімального прожиткового рівня та мінімальної заробітної плати.

Рада федерацій профспілок України прийняла рішення про проведення 6 липня маршу протесту біля стін Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Такі дії спровоковані підвищенням ціни на газ. Зі Львова та області на марш вже завтра відправиться 1085 людей.

На сьогоднішній день федерація профспілок України перебуває у трудовому спорі з Кабінетом Міністрів. Однією зі семи вимог є підняття мінімального прожиткового рівня та мінімальної заробітної плати.

Сьогодні у Україні мінімальна заробітна плата становить 1458 гривень. Це найнижча зарплата у Європі та на всьому пострадянському просторі.

Голова об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацко провів сьогодні прес-конференцію, на якій розповів про подальший план дій: «Ми підрахували реальний прожитковий мінімум, він складає 2861 гривень для того, щоб громадянин міг оплатити комунальні послуги і придбати продукти харчування, сплативши з цієї суми 424 гривень податку на доходи фізичних осіб. За розрахунками ООН, якщо громадянин витрачає менше ніж 5$ в день на продукти харчування, то ця людина вважається бідною. В Україні за цією статистикою 80% населення є за межею бідності. І найгірше те, що 75% людей, які офіційно працюють теж є за межею бідності. Коли стало зрозуміло, що колективний трудовий спір і звернення до Кабінету Міністрів є безрезультатними, федерація вирішила змінити методи впливу на владу. Саме тому було прийнято рішення провести попереджувальну акцію у Києві. У разі якщо влада не дослухається до вимог пікетувальників, профспілкам доведеться братися до більш активних та масових дій».

Про це повідомили сьогодні, 5 липня, на сайті «Громадського телебачення».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу