575 пожеж виникли цьогоріч в екосистемах Львівщини

14:45 26 липня 2017 р.


Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»

Середня вартість одного виїзду на пожежу в екосистемі – 33 тисяч гривень.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 26 липня: В теплі пори року, коли температура атмосферного повітря висока, в лісах, на торфовищах та полях виникають пожежі. Пожежі в екосистемах – найбільш масові і розповсюджені лиха, які завдають величезної шкоди ґрунтам, рослинному і тваринному світу, а також забруднюють навколишнє середовище і шкодять здоров’ю людей. Один виїзд підрозділу ДСНС на гасіння пожежі в екосистемі вартує, в середньому, 33 тисяч гривень».

Речник Львівського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України Віталій Туровцев розповів: «З початку цього року у Львівській області вже зафіксовано 575 пожеж в екосистемах. Це на 28% більше, ніж минулоріч в цей самий період. Піком таких пожеж є серпень, вересень і жовтень, оскільки серпень – це жнива, а після жнив переважно спалюють стерню, і вересень-жовтень – коли прибирають городину, і поживні залишки всі також спалюють. Це надзвичайно велика біда, бо такі незначні пожежі сухої трави, площею 10-20 метрів, переважно перекидуються на торфополя, а пожежі на торфах – зона надзвичайної відповідальності і ризиків, бо вони потребують великих матеріальних затрат, людських ресурсів, і гасяться декілька днів, а той до тижня часу, адже глибина прогорання торфу може сягати до 2 метрів. З початку року маємо зафіксовано 57 таких випадків».

Віталій Туровцев також повідомив: «Виїзд на кожну таку пожежу, навіть незначну,  є досить вартісним: якщо брати середній показник по Україні, то це 33 тисячі гривень. Також для ліквідації таких пожеж залучається велика кількість техніки, яку ми забираємо зі Львова, з районів, а вона повинна реагувати на порятунок людей в першу чергу». 

Речник обласного управління ДСНС поінформував також: «Переважна більшість таких пожеж виникає не з якихось технічних чи природних причин, катаклізмів, а з людської недбалості. Люди розпалюють вогнища в недозволених місцях, на торфополях, або смажать шашлики, а потім вогнища не гасять, і виникають складні пожежі. Також пожежі виникають через спалювання городини – люди підпалили і пішли, а за декілька хвилин ми маємо масштабну пожежу, яку іноді доводиться ліквідовувати тижнями. Наше завдання – вчасно виявити таку пожежу, тому звертаємося до мешканців, щоб при виявленні загорання, навіть дуже незначного, обов’язково телефонували за номером «101» і повідомляти, щоб ми могли це оперативно ліквідовувати».

«Шкода від спалювання сухої трави вкрай небезпечна. До складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів», – поінформували також у міськраді.

У ЛМР також застерігають: «Відповідно до чинного законодавства, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб від 850 до 1190 гривень. При повторному підпалюванні – штрафи для громадян – від 170 до 340 гривень, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за порушення, вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, штрафи зростають вдвічі».

Про це повідомили сьогодні, 26 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу