40 військових повернулися на Львівщину з Косово

16:00 21 червня 2019 р.


Фото: mil.gov.ua

Біля Ратуші на центральній площі у Самборі на Львівщині урочисто зустріли 40 військовослужбовців Збройних Сил України, які упродовж півроку виконували завдання з підтримання миру в Косово.

Про це повідомили в п’ятницю, 21 червня, в прес-службі Міністерство оборони України, де також розповіли: «Привітати військових з поверненням зібралися рідні, друзі, побратими, представники місцевої влади та самбірська громада. Переважна більшість особового складу миротворчого підрозділу представники 703-го окремого полку оперативного забезпечення, дислокованого в Самборі, решта – військовослужбовці з інших бойових частин Збройних Сил України. Це сапери, водії, інженери, кінологи та інші фахівці оперативного забезпечення.

Командир українського національного контингенту у Косово, майор Сергій Ковальчук, зазначив: «Серед основних завдань в нашого підрозділу були заходи з підтримання миру та безпеки, забезпечення вільного пересування міжнародних сил KFOR у Косово, інженерна розвідка місцевості та її розмінування, відновлення зруйнованої війною інфраструктури. Зокрема, українські військовослужбовці брали участь у заходах сил KFOR з демонстрації сили, іншими словами – ми демонстрували присутність міжнародних сил у Косово, що заспокоювало місцеві гарячі голови. Хоча окремі вогнища протистояння ворогуючих сторін траплялися. Тоді нас залучали для проведення спеціальних поліцейських операцій.

Сергій Ковальчук також розповів: «Загалом до українців там ставлення доброзичливе. Сербська мова здебільшого зрозуміла, а з албанцями доводилося спілкуватися англійською. Щодо розмінування, то у Косово ще є багато замінованих місць, які становлять небезпеку для мирного населення. В основному – це гірські місцевості. Наші сапери проводили там розвідку, виявляли вибухонебезпечні предмети, позначали їх, а безпосереднє знешкодження вже проводили наші колеги з австрійського контингенту».

dailylviv.com

До теми

18:53 28 червня 2022 р.

Ракети росіян влучили у СТО у Дніпрі, стадіон - у Миколаєві, ринок - в Очакові

Російські окупанти вдарили ракетою по СТО у Дніпрі. Унаслідок ракетного удару по Миколаєву пошкоджено військовий об'єкт, центральний міський стадіон та соціальну інфраструктуру.

Рубрика: Ситуації

17:17 28 червня 2022 р.

Завтра Львів прощається з Героєм Тарасом Веремеєм

Завтра, 29 червня, Львів попрощається з Героєм Тарасом Веремеєм, який загинув у боротьбі з російськими загарбниками. Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, поховають військовослужбовця на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу