40 військових повернулися на Львівщину з Косово

16:00 21 червня 2019 р.


Фото: mil.gov.ua

Біля Ратуші на центральній площі у Самборі на Львівщині урочисто зустріли 40 військовослужбовців Збройних Сил України, які упродовж півроку виконували завдання з підтримання миру в Косово.

Про це повідомили в п’ятницю, 21 червня, в прес-службі Міністерство оборони України, де також розповіли: «Привітати військових з поверненням зібралися рідні, друзі, побратими, представники місцевої влади та самбірська громада. Переважна більшість особового складу миротворчого підрозділу представники 703-го окремого полку оперативного забезпечення, дислокованого в Самборі, решта – військовослужбовці з інших бойових частин Збройних Сил України. Це сапери, водії, інженери, кінологи та інші фахівці оперативного забезпечення.

Командир українського національного контингенту у Косово, майор Сергій Ковальчук, зазначив: «Серед основних завдань в нашого підрозділу були заходи з підтримання миру та безпеки, забезпечення вільного пересування міжнародних сил KFOR у Косово, інженерна розвідка місцевості та її розмінування, відновлення зруйнованої війною інфраструктури. Зокрема, українські військовослужбовці брали участь у заходах сил KFOR з демонстрації сили, іншими словами – ми демонстрували присутність міжнародних сил у Косово, що заспокоювало місцеві гарячі голови. Хоча окремі вогнища протистояння ворогуючих сторін траплялися. Тоді нас залучали для проведення спеціальних поліцейських операцій.

Сергій Ковальчук також розповів: «Загалом до українців там ставлення доброзичливе. Сербська мова здебільшого зрозуміла, а з албанцями доводилося спілкуватися англійською. Щодо розмінування, то у Косово ще є багато замінованих місць, які становлять небезпеку для мирного населення. В основному – це гірські місцевості. Наші сапери проводили там розвідку, виявляли вибухонебезпечні предмети, позначали їх, а безпосереднє знешкодження вже проводили наші колеги з австрійського контингенту».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу