33 громади на Львівщині мають низьку спроможність

14:40 5 грудня 2019 р.

  • 0


Фото: loda.gov.ua

Депутати Львівської обласної ради розглянули в четвер, 5 грудня, на сесії зміни до «Перспективного плану формування територій громад Львівської області».

Про це повідомили в четвер, 5 грудня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли. Що, йдеться про діючий перспективний план, за яким пропонується створення на території Львівщини 85-ти ОТГ. Як розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський згідно з розрахунком, який провела регіональна комісія, більша частина цих ОТГ, а це 33 громади, мають низьку спроможність і лише 29 – високу.

Відтак, рішенням сесії пропонується до цього плану додати ще сім громад. Частина з них – діючі, а частина отримала висновки від ОДА щодо відповідності Конституції на створення ОТГ.

Як зазначив Василь Лозинський, Львівська ОДА розробила перспективний план, який складається із 67 громад. Цей план був скерований в Міністерство регіонального розвитку.

Перший заступник голови Львівської ОДА розповів: «Ми маємо бачення 67 громад, про які ми говорили і в цій сесійній залі і у всіх районах області. Із цієї кількості є лише 3 громади з низькою спроможністю, і аж 39 із високою. Ми об’їхали всі території, почули громади. Пропозиції почуті в районах будуть враховані та розглянуті на регіональній комісії. Головним завданням децентралізації є формування саме спроможних громад».

Василь Лозинський також запевнив: «Наша позиція, що громади мають бути виключно спроможними. Ніхто на сьогоднішній день принципу добровільності не відміняв. Всі громади, які до нас подаються, висновки отримують. Є приклади, коли люди спершу страйкують, а тоді на другий день приносять документи. Також разом з цим приходять інші громади, які просто віддають документи і ми з ними працюємо. У нас є громади, де 89 % надходжень йде на видатки їхнього персоналу, тобто на зарплату, а 11 % на умовний розвиток. Наше завдання і регіональної комісії зробити так, щоб не було громад, де є реверс. Наше завдання формувати спроможні громади».

Як інформував «ЩЛ», у Львові остерігаються приміських ОТГ.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:30 29 січня 2020 р.

У Львові запланували громадське обговорення ДПТ

29 січня о 18:00 у «Smart»-бібліотеці на вулиці Професора Ковалика (№1) у Львові запланували розпочати громадське слухання проекту детального плану території в районі колишнього кооперативно-садівничого товариства «Тиша» в урочищі Клепарів.

Рубрика: Ситуації

13:26 29 січня 2020 р.

Львівська міськрада затвердила готель заввишки 34 метри на Лижвярській, – ЗМІ

Львівська міська рада опублікувала рішення виконкому про внесення змін до містобудівних умов та обмежень на будівництво готелю на вулиці Лижвярській, 1. Йдеться про майбутній готель депутата Львівської міськради та бізнесмена Григорія Козловського в Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.

Рубрика: Ситуації