33 громади на Львівщині мають низьку спроможність

14:40 5 грудня 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

Депутати Львівської обласної ради розглянули в четвер, 5 грудня, на сесії зміни до «Перспективного плану формування територій громад Львівської області».

Про це повідомили в четвер, 5 грудня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли. Що, йдеться про діючий перспективний план, за яким пропонується створення на території Львівщини 85-ти ОТГ. Як розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський згідно з розрахунком, який провела регіональна комісія, більша частина цих ОТГ, а це 33 громади, мають низьку спроможність і лише 29 – високу.

Відтак, рішенням сесії пропонується до цього плану додати ще сім громад. Частина з них – діючі, а частина отримала висновки від ОДА щодо відповідності Конституції на створення ОТГ.

Як зазначив Василь Лозинський, Львівська ОДА розробила перспективний план, який складається із 67 громад. Цей план був скерований в Міністерство регіонального розвитку.

Перший заступник голови Львівської ОДА розповів: «Ми маємо бачення 67 громад, про які ми говорили і в цій сесійній залі і у всіх районах області. Із цієї кількості є лише 3 громади з низькою спроможністю, і аж 39 із високою. Ми об’їхали всі території, почули громади. Пропозиції почуті в районах будуть враховані та розглянуті на регіональній комісії. Головним завданням децентралізації є формування саме спроможних громад».

Василь Лозинський також запевнив: «Наша позиція, що громади мають бути виключно спроможними. Ніхто на сьогоднішній день принципу добровільності не відміняв. Всі громади, які до нас подаються, висновки отримують. Є приклади, коли люди спершу страйкують, а тоді на другий день приносять документи. Також разом з цим приходять інші громади, які просто віддають документи і ми з ними працюємо. У нас є громади, де 89 % надходжень йде на видатки їхнього персоналу, тобто на зарплату, а 11 % на умовний розвиток. Наше завдання і регіональної комісії зробити так, щоб не було громад, де є реверс. Наше завдання формувати спроможні громади».

Як інформував «ЩЛ», у Львові остерігаються приміських ОТГ.

dailylviv.com

До теми

16:45 12 травня 2021 р.

У селян на Львівщині забрали 19 га пасовища і перепродали одній людині

Біля головного управління Держгеокадастру у області пікетували люди із села Великі Передримихи. Вони вимагали, аби їм повернули пасовище, де вони випасають худобу. Ця територія має площу 19 гектарів.

Рубрика: Ситуації

15:53 12 травня 2021 р.

Галицькі митники розповіли про найпопулярніші контрабандні товари

Упродовж січня - квітня 2021 року підрозділи митниці виявили й припинили 809 порушень митних правил загальною вартістю предметів правопорушень 37,3 млн грн. Окрім того, до правоохоронних органів митниця надіслала 64 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.

Рубрика: Ситуації

15:41 12 травня 2021 р.

Leopolis Jazz Fest: організатори повідомили про безпрецедентні правила карантинної безпеки

Цьогорічний фестиваль Leopolis Jazz Fest стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Проведення Leopolis Jazz Fest з дотриманням карантинних норм стане стартом відновлення культурного та економічного життя для країни, прикладом для інших концертних організаторів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу