25 червня Кабмін дізнається, скільки коштів треба на ліквідацію наслідків негоди в західних областях | Новини Львова

25 червня Кабмін дізнається, скільки коштів треба на ліквідацію наслідків негоди в західних областях

17:59 24 червня 2020 р.

  • 0

За прогнозами Укргідрометцентру, паводкова ситуація в західному регіоні має стабілізуватися до кінця цього тижня.

У середу, 24 червня, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в режимі відеоконференції відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій, як повідомляє Урядовий портал, було ухвалено комплекс невідкладних заходів для подолання наслідків стихійного лиха в західних областях України.

Учасники засідання заслухали доповіді про ситуацію в постраждалих від повеней областях та масштаби завданих збитків. За прогнозами Укргідрометцентру, паводкова ситуація в західному регіоні має стабілізуватися до кінця цього тижня. Наразі в усіх регіонах опади поступово припиняються. Тим не менше, ще можливе суттєве підвищення води в водоймах регіону, зокрема в річці Дністер.

За підсумками засідання було ухвалено протокольне рішення щодо комплексу невідкладних заходів з подолання наслідків надзвичайної ситуації. Серед цих заходів, зокрема, передбачається: постійний моніторинг гідрологічної обстановки на річках регіону з метою вчасного вжиття запобіжних заходів, організація всебічного життєзабезпечення постраждалого та евакуйованого населення; нагляд за санітарно-епідеміологічною обстановкою, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань через забруднення колодязів.

До 1 липня 2020 року має бути організоване обстеження зруйнованих та пошкоджених будівель та дорожньої інфраструктури для встановлення розмірів нанесених збитків та визначення обсягів коштів, необхідних для їх відновлення; постраждале населення має отримати фінансову допомогу від держави.

Міністерство внутрішніх справ зі свого боку має організувати охорону об’єктів критичної інфраструктури, будівель та майна населення, яке евакуйоване з небезпечних територій.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що завтра, 25 червня, відбудеться позачергове засідання Уряду, на якому буде розглянуто питання ліквідації наслідків негоди. «Міністерство економіки прошу спільно з головами ОДА на завтрашнє позачергове засідання Уряду підготувати орієнтовний розрахунок, які кошти треба виділяти для ліквідації наслідків стихії, щоб Уряд міг ухвалити відповідне рішення. По мірі того, як будемо вести розрахунки та розробляти проектно-кошторисну документацію, будемо визначатися і виділяти додаткові кошти в разі необхідності. Завтра це питання має бути розглянуто на Кабміні невідкладно», - заявив Денис Шмигаль.

"Щоденний Львів" повідомляв, що на заході України повторюється стихія 2008 року. Тепер постраждалим важливо, щоб не повторилися зловживання з коштами під час ліквідації наслідків негоди, як це було 12 років тому.

Коментарі(0)

До теми

19:33 15 липня 2020 р.

Населення України до кінця століття може скоротитися більше, ніж удвічі, - дослідження

Чисельність населення України до кінця цього століття може зменшитися до 17,5 мільйона, йдеться у дослідженні групи вчених. Вони прогнозують, що кількість населення на планеті зросте на мільярд до 8,8 мільярда.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ ЮНЕСКО про вандальну забудову на Міцкевича, 9

Рубрика: Культура

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу