214 мільйонів гривень врятують об’єкти інфраструктури від карстового обвалу на Львівщині
16:15 25 жовтня 2017 р.
Фото: varta1.com.ua
Заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак запевнила: «Для перенесення об’єктів інфраструктури за межі карстового обвалу на Львівщині Трускавця необхідні 214 мільйонів гривень».
Заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак повідомила сьогодні, 25 жовтня, під час сесії Львівської обласної ради:«Унаслідок обвалу рудника, у нас є об’єкти інфраструктури, які потрапляють під загрозу, зокрема руйнування автомобільної дороги державного значення Пісочна-Східниця. Є добудови об’їзду через населений пункт Стебник, тобто будівництво чотирьох кілометрів км дороги, а також двох транспортних розв’язок і мостового переїзду. Окрім того, у зоні провалу – водогін Дрогобича протяжністю п’ять кілометрів. Орієнтовна вартість його переносу коливається в межах від 80 до 100 мільйонів гривень».
Чиновник також розповіла: «Для перенесення об’єктів інфраструктури за межі гірничого відводу ПАТ»СГХП «Полімінерал» необхідні 214 мільйонів гривень. Будівництво обходу аварійної ділянки автомобільної дороги Т-14-02 Східниця-Пісочне обійдеться в 113 мільйонів гривень. Будівництво магістрального водогону Гірне-Дрогобич – у 80 мільйонів гривень. Винесення повітряних ліній електропередач потужністю 220 кВ (20 опор) – у 21,2 млн. гривень. Перенесення повітряних ліній електропередач потужністю 35 кВ та 110 кВ потребує закладання додаткових коштів за рахунок включення неврахованої частини амортизаційних відрахувань у рамках Інвестиційної програми на 2018 і наступні роки».
Заступник голови Львівської ОДА також повідомила: «Завдяки рішенню обласної ради, яке прийняли на попередній сесії Львівської облради, що відбувалась 10 жовтня, з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення моніторингових дослідження і передбачення розвитку подальшої ситуації в зоні впливу рудника №2 ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» спрямували 1,4 млн. гривень, які сьогодні планується у терміновому порядку скерувати на проведення щодобового моніторингу ситуації. До кінця цього тижня департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА підпише угоду з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. Також до цих робіт ми залучаємо Національний університет «Львівська політехніка», який здійснюватиме моніторинг за новими технологіями, зокрема супутниковим зв’язком та супутниковою навігацією та Карпатське відділення Інституту геофізики НАН України.У тому числі планується забезпечити моніторинг самої дороги, по якій сьогодні рухається легковий автомобільний транспорт. У подальшому планується облаштувати на цій дорозі так звані обмежувачі руху у вигляді шлагбаумів, які автоматично перекриватимуть дорогу у разі загрози».
Натомість директор департмаенту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник зазначив: «Сьогодні до кінця дня ми маємо отримати відповіді від усіх науково-дослідних установ щодо можливості скидання росолів із хвостосховищ ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал». На основі цих висновків департамент з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА скличе засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС, де вирішуватиметься можливість цих скидів».
Про це повідомили сьогодні, 25 жовтня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook