19 червня розпочинається шоста черга мобілізації, – Генштаб (відео, оновлено)

13:35 19 червня 2015 р.


Фото: radiosvoboda.org

У Генеральному штабі Збройних Сил України запевняють: «Вручення повістки – це не «квиток в АТО».

Відповідно до указу Президента України, з 19 червня 2015 року починається шоста черга мобілізації.

12 червня Президент України Петро Порошенко попередньо підвів підсумки п’ятої черги мобілізації та поставив завдання головам обласних державних адміністрацій на проведення шостої. За підсумками п’ятої черги мобілізації забезпечено 100% ротації військовослужбовців зі складу другої черги мобілізації а також отримали достатню кількість військовослужбовців для поповнення некомплекту особового складу в частинах, які виконують завдання в зоні АТО.

Відповідно до указу Президента України, з 19 червня 2015 року починається шоста черга мобілізації. Як і раніше, особливим попитом користуватимуться спеціалісти для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери, тощо. 

Причому планується, що до 6 хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби та і ті, які раніше не служили. Завдання цієї черги мобілізації - забезпечення повної ротації військовослужбовців призваних в ході третьої хвилі мобілізації та підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності.

Усі військовозобов’язані призиваються до навчальних установ, де протягом визначеного часу пройдуть підготовку за фахом, лише після цього будуть направлені до військових частин, звідки, після бойового злагодження, вирушать до зони АТО. Під час проведення шостої хвилі будуть враховані досвід попередніх черг мобілізації.

Так, у Генеральному штабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників. Нині завершується законодавче врегулювання – підготовка проекту відповідного закону.

Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України. Це дасть можливість реально оцінити обсяги мобілізаційних ресурсів країни.

Таким чином, на 90% виключиться можливості для ухилення від служби. Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації.

Про це повідомили в прес-службі Генерального штабу Збройних Сил України, де також запевнили:

«Вручення повістки – це не «квиток в АТО». Якщо вам вручили повістку це не означає 100% призов на службу.

Повістка вручається передусім для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості його використання у війську відповідно до його військової або цивільної спеціальності. Лише після цього можливе проходження військово-лікарської комісії.

За її результатами приймається рішення чи призивати військовозобов’язаного на військову службу, чи ні. З’явившись до військкомату, необхідно заявити про обставини, які дають право на відстрочку і надати відповідні документи.

У кожному військкоматі чергують представники МВС та прокуратури, до яких можна звертатись якщо є підстави вважати що працівники РВК діють не по закону. Обсяги і кількісний склад мобілізації не підлягають оприлюдненню як складова мобілізаційного плану».

Натомість речник Генерального штабу Владислав Селезньов розповів сьогодні, 19 червня:

«19 червня в Україні починається шоста хвиля мобілізації. До Збройних сил України будуть призивати військовозобов’язаних тих спеціальностей, яких зараз найбільше потребує українське військо.

Крім того, призвані військові під час шостої мобілізації мають замінити вояків третьої хвилі, які служать майже рік. Повістки вручатимуть як вдома, за місцем реєстрації, так і, наприклад, на роботі військовозобов’язаного, головне, щоб це не суперечило статті 19 Конституції України. Якщо ж представники військкомату діють не за законом – потрібно звертатися до представників МВС та прокуратури, які чергують при кожному районному військовому комісаріаті.

– У чому особливості чергового етапу мобілізації? Він чимось відрізняється від попередніх?

– Суттєвих особливостей та відмінностей від четвертої та п’ятої хвилі мобілізації, яка вже проводилася протягом поточного року, не буде. Отже, до ЗСУ будуть призвані військовозобов’язані тих спеціальностей, на які в українському війську є нині найбільша потреба.

– А якісь зміни відбулися в роботі військкоматів? Останнім часом дедалі більше інформації, що повістку можуть вручити прямо на вулиці.

– Так, відповідно до норм чинного законодавства, законодавчо не врегульований детальний порядок вручення повісток. Тому повістки можуть вручатися як за місцем проживання, так і за місцем роботи.

Не треба боятися повісток, тому що повістка – це ще не квиток в АТО. Якщо вам вручили повістку – це не означає стовідсотковий призов на військову службу.

Повістка вручається, передусім, для уточнення військових облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку можливості його використання у війську, відповідно до військової або цивільної спеціальності. Лише після того, як у військовому комісаріаті буде підтверджено факт відсутності підстав для відстрочки від призову на військову службу, то громадянина направляють на військово-лікарську комісію, де фахівці перевіряють стан його здоров’я – і лише за її результатами приймається рішення: чи призивати військовозобов’язаного на військову службу чи ні.

З’явившись до військового комісаріату, необхідно взяти всі підтверджуючі документи, які дають право на відстрочку і ці документи необхідно надати.

 Для того, щоб виключити факти зловживання з боку представників районних військових комісаріатів, при кожному, я підкреслюю, при кожному військовому комісаріаті чергують представники МВС, прокуратури, до яких можна звертатися, якщо є підстави вважати, що представники військкомату діють не за законом.

– Чи були такі вже звернення чи вони тільки починають діяти?

– Усі ці питання вирішуються в робочому порядку. Рішення щодо чергування представників цих структур було ухвалене ще під час четвертої хвилі мобілізації. І все це робиться для того, щоб процес призову на військову службу за мобілізацією був максимально прозорим і враховував усі інтереси громадян України.

– Скільки планується мобілізувати людей під час шостої хвилі?

– Обсяги, кількісний склад мобілізації не підлягають оприлюдненню, як складова мобілізаційного плану держави. Це закрита інформація.

У той же час, ми маємо враховувати, що завдання шостої хвилі мобілізації – це заміна того особового складу, який минулого року був призваний в рамках третьої хвилі мобілізації. Тому кількісні показники будуть відповідати завданням третьої хвилі мобілізації 2014 року.

– А чи передбачається найближчим часом демобілізація тих, кого покликали до лав Збройних сил раніше?

– Так, звичайно. Завданням п’ятої хвилі мобілізації було стовідсоткова заміна тих військовослужбовців, яких ще було призвано минулого року в рамках другої хвилі мобілізації. І це завдання виконано.

11 червня президент України підбив підсумки п’ятої хвилі мобілізації, поставив завдання головам обласних державних адміністрацій на проведення шостої хвилі мобілізації. Тож, за підсумком п’ятої хвилі мобілізації, забезпечено стовідсоткову ротацію військовослужбовців зі складу другої хвилі мобілізації. А також українські війська отримали достатню кількість військовослужбовців для поповнення частин особовим складом для виконання завдань і проведення антитерористичної операції». 

Речник Генерального штабу Владислав Селезньов розповів це в ефірі «Радіо Свобода», де також додали: «Тим часом у громадській раді при Міністерстві оборони під час третьої зхвилі мобілізації говорили про плани на 50-60 тисяч мобілізованих».

dailylviv.com

До теми

23:22 12 травня 2021 р.

Завтра на Львівщині відновлять сполучення між частинами дороги Львів-Луцьк, де обвалилася секція мосту

Від 13 травня відновлюють сполучення між частинами дороги "Львів-Луцьк", де обвалилася секція мосту у селі Гайок. Обласні маршрутки доїжджатимуть до обваленого моста, пасажири переходитимуть пішохідним переходом, і з іншої сторони річки Західний Буг пересідатимуть на автобус цього ж рейсу.

Рубрика: Ситуації

19:32 12 травня 2021 р.

У Львові - нашестя гадюк. Влада порадила звертатися в ДСНС

У Львові місцеві жителі виявили велику популяцію гадюк. Зазвичай ці плазуни не наближаються близько до людей, проте у мікрорайоні Рясне-2 вони живуть біля школи й навіть заповзають у під'їзди.

Рубрика: Ситуації

16:45 12 травня 2021 р.

У селян на Львівщині забрали 19 га пасовища і перепродали одній людині

Біля головного управління Держгеокадастру у області пікетували люди із села Великі Передримихи. Вони вимагали, аби їм повернули пасовище, де вони випасають худобу. Ця територія має площу 19 гектарів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу