169 людей вчаділи цього року на Львівщині

13:15 23 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: ty.mk.ua

На території Львівської області зафіксували у 2017 році 87 випадків отруєння чадним газом, унаслідок яких постраждали 169 людей, 50 із яких – діти.

Про це повідомив сьогодні, 23 січня, під час брифінгу директор департаменту цивільного захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Олександр Харчук. Він також розповів: «Природний та чадний газ є небезпечні тим, що вони не мають кольору та запаху. Відтак, його наявність у приміщенні людина не відчуває. Чадний газ є не безпечнішим, аніж природний, оскільки при низькій його концентрації може спричинити смерть людини».

Чиновник також поінформував: «Отруєння чадним газом стаються унаслідок неправильної експлуатації газових приладів, приладів для обігріву, самовільного їх облаштування. Кожен з нас повинен знати, що перед тим як користуватися опалювальними та газовими приладами, першочергово необхідно пам’ятати про те, що необхідно перевірити тягу та відчинити двері для доступу повітря. Це прості правила, які можуть зберегти Вам життя».

Про це повідомили сьогодні, 23 січня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Основною причиною утворення чадного газу є неповне згоряння природного газу, яке відбувається за відсутності кисню. У приміщенні, де встановлені газові прилади, притік свіжого повітря чи кисень можемо отримати через вікна, вентиляційні канали  або двері».

Головний інженер ПАТ «Львівгаз» Богдан Гук зазначив: «У боротьбі за енергозбереження ми часто про це забуваємо та встановлюємо герметичні пластикові вікна та двері, що теж герметично зачиняються. Що стосується кухонних приміщень, то там встановлюються витяжки, які ще більше знижують потік повітря. Унаслідок чого відбувається повне згоряння природного газу та утворюється чадний газ. Однією із вагомих причин отруєння чадним газом є втручання людей у роботу як димових та вентиляційних каналів, так і втручання у конструкцію самих газових приладів».

А на запитання «Що необхідно робити для того, аби запобігти отруєнню чадним газом?» Богдана Гук відповів: «Слід регулярно прочищати димові та вентиляційні канали. Це необхідно робити двічі на рік – перед початком опалювального сезону та після закінчення опалювального періоду. Відповідальність за технічний стан димових та вентиляційних шахт несе балансоутримувач, власник чи орендар будинку. Є ще один спосіб аби вберегтися від дії чадного газу – встановлення сигналізаторів загазованості – датчика довибухової концентрації, який зафіксовує високу концентрацію чадного та природного газу».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини