14 регіональних медіа прийняли Політику гендерної чутливості. На Львівщині - червоноградське

21:19 29 грудня 2020 р.

Фото до новини

Не ставитися до колег як до обслуговуючого персоналу, не принижувати за статевою/гендерною ознакою, дотримуватися гендерного балансу при підготовці журналістських матеріалів, не використовувати і не поширювати стереотипні образи фемінності та маскулінності, дискримінаційного та сексистського контенту - ці та низка інших принципів роботи задекларували 14 редакцій регіональних друкованих та інтернет-видань України у 2020 році.

Першим із них став колектив мережі гіперлокальних медіа Волині Район.in.ua, який сьогодні об'єднує 30 сайтів, пише DailyLviv.

Як стверджує керівниця інноваційних проєктів CID Media Group (а раніше - очільниця мережі) Наталка Пахайчук, кожен із пунктів проєкту "Політики гендерної чутливості", який запропонував Волинський прес-клуб, ще минулого року, обговорювали на конкретних прикладах комунікації в колективі і журналістських матеріалів своїх видань.

"Наявність такого документа для нас важлива з кількох причин. По-перше, до нас постійно приходять нові люди (з університету, з інших медіа), й існування зрозумілих правил роботи сприяє швидшому налагодженню якісної співпраці. По-друге, для партнерів - це прозорість і чітке розуміння того, як ми позиціонуємо себе в медіапросторі. А читачі отримують якісну інформацію, без стереотипів і упереджень".

Друге видання, яке прийняло Політику гендерної чутливості, - одеська газета "Порто-франко". За словами заступника головного редактора Олександра Галяса, колектив видання завжди дотримувався принципу недискримінації за будь-якою ознакою, гендерною - зокрема, тож виокремлення і систематизація внутрішньоредакційних "правил гри" є логічним і зрозумілим кроком.

"А стимулом до цього стала наша участь у конкурсах матеріалів на гендерну тематику, які щороку організовує Волинський прес-клуб. Завдяки цьому і подальшій співпраці з цією медіа-організацією ми почали більше уваги звертати на гендерну тематику і політику гендерної чутливості видання зокрема", - зауважив журналіст.

Наприкінці 2020 року до цих видань доєдналося ще 12 регіональних медіа, котрі стали партнерами проєкту Волинського прес-клубу "Гендерночутливий простір сучасної журналістики":

    "Нове життя" (смт. Любешів, Волинська обл.),
    "Новини Прибужжя" (м.Червоноград, Львівська обл.),
    "Новини Шумщини" (м.Шумськ, Тернопільська обл.),
    "Новини Виноградівщини" (м.Виноградів, Закарпатська обл.),
    "Слово правди" (м.Новоселиця, Чернівецька обл.),
    "Вісті" (смт.Пулини, Житомирська обл.),
    "Прапор перемоги" / Калинівка.city (м.Калинівка, Вінницька обл.),
    "Новомиргородські вісті" (м.Новомиргород, Кіровоградська обл.),
    "НК" (м.Чернігів),
    "Вісті Зміївщини" (м.Зміїв, Харківська обл.),
    "Наше слово" (м.Волноваха, Донецька обл.),
    "Лиманська Агенція Новин" (м.Одеса).

Сьогодні редакції бачать і реагують на зміни, які відбуваються в суспільстві. Головна редакторка видання "Новини Шумщини" Алла Омельчук зазначає: "Політика гендерної чутливості, яку ми розглянули і прийняли колективом, буде полегшувати нашу роботу. Ми йшли до цього кроку вже давно, адже розуміємо, що сьогодні суспільство применшує роль жінки. Тож хочемо показати і пояснити в своїх публікаціях, що гендерна рівність - це про рівні можливості".


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів