10 поліціянтів будуть «перемовниками» під час масових акцій на Львівщині

16:20 3 березня 2017 р.

В обласному управлінні поліції запевнили, що до складу її групи перемовників увійшли найбільш досвідчені працівники управління превентивної діяльності, патрульної поліції, відділів поліції Львова та батальйону поліції особливого призначення, які пройшли спеціальні тренінги.

У Львівському обласному управлінні поліції повідомили сьогодні, 3 березня: «Групу комунікації (перемовників), до якої увійшли десятеро правоохоронців, створено в рамках реалізації пілотного проекту Національної поліції України для впровадження європейських стандартів у сфері забезпечення публічного порядку під час масових акцій та зібрань. До складу цих груп увійшли найбільш досвідчені працівники управління превентивної діяльності, патрульної поліції, відділів поліції Львова та батальйону поліції особливого призначення, які пройшли спеціальні тренінги».

У поліції пояснили: «На переговірників покладені обов'язки постійного моніторингу оперативної обстановки на території області, зокрема збору інформації щодо запланованих заходів, оцінки ступеня ризику (звичайний або підвищений), а також взаємодія з організаторами масових акцій. Ідея, що лежить в основі роботи груп комунікації, базується на тому, що під час масових заходів співробітники поліції підтримують контакт з людьми, пояснюючи їм права і обов'язки учасників масового заходу».

«Таким чином поліцейські встановлюють діалог з громадянами, що значно знижує ризик ескалації насильства і провокаційних дій в натовпі. Якщо протистояння все ж трапляється, то поліцейські-перемовники оперативно реагують на нього, щоб не допустити порушень громадського порядку та сутичок», – повідомили також у поліції.

А начальник Львівського обласного управління поліції, генерал поліції третього рангу Валерій Середа, наголосив: «Працівники групи комунікації у грудні минулого року пройшли спеціальний тренінг,  організований спеціалістами Національної поліції України спільно з представниками Консультативної Місії Європейського союзу в Україні та поліцейськими з Республіки Чехія. І головна наша мета - створити успішний діалог між поліцією і громадянами та запобігати сутичкам під час масових заходів – зараз це дуже актуально. Такі поліцейські групи працюють у багатьох країнах Європи і є дуже ефективними».

Про це повідомили сьогодні, 3 березня, у Львівському обласному управлінні поліції.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу