Василь Іванчук і Олег Романишин ввечері 24 листопада дадуть шаховий сеанс у «Княжому домі»

17:35 22 листопада 2016 р.

Фото до новини

На шахових турнірах стало страшною проблемою шахраювання за допомогою мобільних телефонів. Як тільки з’явилися мобільники, то вимагали їх вимикати. А якщо мобільник був увімкнений, то робили попередження. Пізніше шахістам, яких ловили під час гри з мобільним телефоном, автоматично зараховували поразку.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 22 листопада, під час прес-конференції на тему:
“Свято шахів” - благодійний сеанс одночасної гри з гросмейстерами Олегом Романишиним і Василем Іванчуком”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, розповів міжнародний гросмейстер Олег Романишин.

Саме у цю секунду, коли він розповідав, у нього заграв мобільник.

- Ох, я би вже отримав поразку, - пожартував Олег Романишин.

Щодо того, чи можна користуватися мобільним як підказкою під час сеансу одночасної гри 24 листопада, то гросмейстер не заперечує, аби суперники так робили. Але каже, що таких випадків ще не було.

- Одного разу на першому сеансі двоє ротарійців вирішили пожартувати. Переважно в сеансах грають всі партії білими. Але мені захотілося різноманітності. І я запровадив у наших сеансах одночасної гри з першого сеансу, щоби грали половину учасників - білими, а половину – чорними. І є такий прийом знаменитий, коли той, хто грає білими, робить той хід, який я зробив перед тим на іншій дошці. Ось таке дзеркальне відображення: вони повторювали мої ходи. Але я дуже швидко зорієнтувався і на одній шахівниці пропустив хід, та й пішов далі, - згадує Олег Романишин.

Загалом він дуже втішений, що в наш час ще є люди, які вміють та люблять грати в шахи.

- Мені приємно, що шахи когось цікавлять. На жаль, у нашому суспільстві інтерес до шахів сильно впав. Якщо хтось в мене виграє, я з великою приємністю його привітаю з перемогою. В сеансі сеансери переважно грають на середньому рівні. Я не роблю поганих ходів. Але є елементи, які виконуються автоматично. Тому я можу пропустити тактичний удар, щось не зауважити, втратити фігуру чи пішака і отримати погану позицію. Але абсолютно не буду переживати, якщо хтось мене обіграє, - запевняє гросмейстер.

Щодо найдовшого сеансу одночасної гри, то в його практиці це тривало цілих сім годин.

- Я колись давав сеанс одночасної гри у Лондоні у 1977 році. Там було 35 учасників. І сеанс тривав сім годин. Я недооцінив рівень суперників. Моїми  суперниками були члени Спілки християнської молоді. І я не знав, що це є висококваліфіковані шахісти. Я трошки легковажно до того поставився. І на перших ходах бачу, що люди дуже добре знають дебютну теорію і затягують мене на ті форсовані варіанти, котрих я сам не знаю добре і мені важко розібратися швидко. І я почав тоді ухилятися від форсованих варіантів і закривати позиції. А це, зі свого боку, затягує гру. Я не пам’ятаю тоді результату. Хоча мені сказали, що я тоді дуже добре зіграв, - згадав Олег Романишин.

Благочинний сеанс одночасної гри за участі міжнародних гросмейстерів Олега Романишина і Василя Іванчука, який цього року вп’яте організовує Ротарі клуб «Львів», відбудеться у четвер, 24 листопада, о 18.00 у ресторані «Княжий дім» (м.Львів, вул. Джерельна, 18). Контактний телефон - 050 417 18 04.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини