Сьогодні у Львові урочисто відкриють матч за титул чемпіонки світу зі шахів (відео)

11:52 1 березня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Наша землячка Марія Музичук прийматиме китаянку Хоу Іфань у Палаці Потоцьких на вулиці Коперника.

«1 березня у Львові розпочнеться матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою – львів’янкою Марією Музичук, а також претенденткою на титул – китаянкою Хоу Іфань», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Планується, що урочиста частина розпочнеться о 19.00. Однак усіх запрошених просять прийти завчасно – о 18.30.  Місцем проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок визначили Палац Потоцьких на вулиці Коперника, 15.

Офіційне відкриття чемпіонату світу з шахів серед жінок відбудеться 1 березня о 19.00 у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. У вхідній зоні працюватимуть дівчата-хостес у чорно-білих сукнях та головних уборах, що символізують корону шахової королеви.

Ведучими цього заходу будуть Володимир Бєглов та Маріанна Фіртка.  Для гостей заходу підготовлена розважальна програма – виступи відомих артистів, шоу-програма від танцювального колективу, а також вітальні слова почесних гостей заходу.

Нагадаємо, матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок складатиметься із 10 ігор. А триватиме з 2 березня до 17 березня 2016 року». 

У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»: 

«Окрім того, під час відкриття відбудеться один з найважливіших етапів матчу, без якого неможливе жодне шахове змагання – жеребкування, та стане відомо, хто з учасниць гратиме білими і чорними фігурами. Режисер церемонії відкриття чемпіонату світу зі шахів Василь Вовкун розповів:

«Церемонія відкриття буде тою подією, яка розпочне переживання, вболівання, спостерігання за цим матчем. Тим більше, він приємний тим, що в ньому бере участь наша землячка, львів’янка Марія Музичук.

Така церемонія є непростою в розуміння того, щоби вона була цікавою не лише для нас, але і для світових засобів масової інформації. Ми розуміємо, що за цим матчем будуть спостерігати з різних країн і нам би хотілося, щоби ця церемонія була оригінальною за своєю формою і за своїм змістом. 

Ми робимо усе для того, щоби вона не була традиційною, тому що часто такі формати відбуваються досить офіційно. А ми вже можемо спостерігати за рівнем сьогоднішніх відкриття чи закриття Олімпіад, різних міжнародних спортивних змагань, які  вже несуть поєднання спорту і мистецтва.

І, власне, з таким підходом ми підійшли до відкриття чемпіонату світу з шахів серед жінок. Тому офіційну частину ми поділили на три частини. Офіційні гості, окрім виступу, робитимуть хід шахами на великій дошці, яка буде встановлена на сцені. 

Друге – це творча програма, яка буде нести  динаміку. Вона буде розбита на три блоки. Першим блоком, через балет «Життя» Ірини Мазур буде представлена Україна, тобто країна, в якій проводиться чемпіонат світу  з шахів.

Другий блок буде з етно-програми, яка буде називатися «Картини і музика старого міста». Мова іде про те, що після України ми робимо акцент на місто Львів. Третя частина буде європейською, її представлятиме квартет «Tenors Bel’canto». 

І готується спеціальний фінал під церемонію відкриття. Власне, Ірина Мазур готує спеціальний номер зі своїм балетом «Життя». Спеціально шиються костюми, де будуть в головній ролі білі та чорні шахи. А також готується цікавий відео-супровід, який буде розбавляти церемонію відкриття».

На головній сцені міста виступатимуть із синтезом східно-аутентики, східно-європейського модерну і джазу балет «Життя», скрипаль-віртуоз та майстер поєднувати неперевершене виконання і видовищне шоу Олександр Божик, виконавці класичної опери і сучасної популярної музики квартет «Tenors Bel’canto» та учасниця шоу «Голос країни» Христина Соловій з мелодійними народними піснями у власній  інтерпретації. 

Художній керівник балету «Життя» Ірина Мазур розповіла: «Нам неймовірно приємно брати участь в такому проекті. Тому що подібні заходи важливі для України в плані промоції нашої держави в світі. Я сподіваюсь, що наша присутність в цьому проекті допоможе  нашій землячці Марії Музичук здобути перемогу, так, як, наша присутність допомогла здобути перемогу Руслані на Євробаченні.

Ми поставили номер відповідно до режисерської концепції. Готуємо спеціальний номер, шаховий турнір із сучасним музичним аранжуванням». 

І ще одним елементом відкриття стане шахова партія, в яку гратимуть гості. Для цього на сцені знаходитиметься шахова дошка з фігурами. А усі гості спільними зусиллями повинні будуть розв'язати на дошці шахову задачу. Таким чином, кожному гостю на сцені запропонують зробити по одному ходу. Якщо вони з цим самостійно не зможуть справитись, просити допомоги можна буде у юних шахістів, які будуть присутні в залі.

На відкриття планують запросити близько тисячі осіб. В першу чергу – «винуватців» події – Марію Музичук та Хоу Іфань з командами. Також в списку запрошених представники ФІДЕ, Федерації шахів України та міжнародної шахової спільноти. 

Запрошення також отримають українські гросмейстери, школярі Львова та Львівської області, які займаються у шахових гуртках, та учасники чемпіонату України серед юнаків до 20 років, який відбуватиметься в цей час у Львові. Начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР Володимир Шнайдер зазначив:

«У нас є фантастичні фахівці, які насправді, зроблять це відкриття незабутнім у Львові. Дуже важливо є те, хто буде сидіти в залі. Хочемо сказати, що більша кількість учасників церемонії відкриття будуть діти, які є учасниками шахових гуртків, зокрема шахових гуртків у школах міста. Таким чином ми свідомо робимо акцент на молоді, тому що ми розуміємо, що крім цього матчу, який в нас буде, і це є гордість для нас, для нашого міста приймати такий турнір в себе.

Ми повинні зробити все для того, щоби кількість дітей, які займаються шахами зросла у місті вдвічі-втричі. Також ми на церемонію відкриття запрошуємо тренерів, які працюють з дітьми, а також відомих гросмейстерів, як з України, Львова, так тих, які мешкають за межами нашої країни. 

Якщо говорити про завершення відкриття, то усі учасники, які будуть присутні, зможуть вийти на площу перед Оперним театром, для того, щоб побачити коротку виставу від театру «Воскресіння», де буде вплетена шахова тематика.   Таким чином, це буде неформальним вуличним акцентом, аби  показати вуличну культуру шахів у Львові. 

Оскільки ви знаєте, що наш проспект Свободи, коли по ньому часто гуляти, то можна побачити велику кількість людей, які на лавка грають у шахи. Насправді, такий випадок дуже рідко трапляється у країнах Європи.

Коли до нас приїжджали керівники Міжнародної шахової федерації, вони були дуже здивовані, що у Львові є така культура вуличної гри у шахи. Тому ця вистава говорить про те, що в нас люди виходять у вихідні на вулиці і грають в шахи. 

І, звичайно, після церемонії відкриття, наступного дня, нас очікує старт матчу. Ми сподіваємось, що першу перемогу ми здобудемо під час першого матчу і таким чином ми далі продовжимо програму, яка у нас передбачена дозвіллям.

Оскільки у нас буде багато дитячих турнірів, багато показових матчів гри в шахи, зокрема і на площі Ринок, і на вежі Ратуші. Ми очікуємо на невеличкий турнір, де візьмуть участь діти з вадами зору. Ми очікуємо на велику підтримку з боку шахової спільноти, і тренерів, які працюють з дітьми в школах міста Львова».

Своєю чергою, виконавчий директор Львівської дирекції з підготовки та проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок Назар Фірман зазначив:

«Хочу додати, що ми маємо на відкриття такий ажіотаж,  що нам не вистачає місць в Оперному театрі. І це дуже приємно. Також можу додати, що я займаюся квитками для громади Львова, шахістів Львова, шахістів України і я скажу, що на відкритті буде представлена, мабуть, уся Україна.

Можна буде побачити шахістів з усієї країни. А також будуть фіналісти чемпіонату України серед молоді до 20 років, який розпочнеться з 29 лютого. Учасники – перспективні шахісти, які вже на порозі того, щоб досягнути рівня міжнародного гросмейстера, які захищають Україну на міжнародній арені. 

Але ще більше охочих потрапити на сам Матч. Проте кількість місць є обмежена. Ми маємо десь 60-70 місць на один матч, на одну партію в день, тому за весь матч ми можемо прийняти 600-700 людей. 

У нас дуже багато шахової промоції у місті. Львів – явний локомотив шахів в Україні, тому сподіваюсь, що після матчу не буде у нас «спалена земля», що ми почнемо далі розвивати шахи. 

Оскільки у нас уже дуже багато дітей ходять в шахові гуртки, хочемо надалі розвивати, адже для дітей це дуже важливо. Шахи надають їм розуму, спортивного характеру. Діти концентруються набагато краще, розвивають пам'ять.

Чесно кажучи, в мене є бажання, щоб шахи ввели як предмет в школі. Я буду за це боротися на всеукраїнському рівні, тому що в усіх передових країнах світу це вже зроблено».

Усі, хто ще не отримав запрошення, але хочуть потрапити на відкриття матчу за звання чемпіонки світу з шахів, можуть взяти участь в конкурсі від відділу промоції ЛМР. Для участі у розіграші необхідно зробити фотографію на шахову тематику – це може бути як селфі з шаховою фігурою, дошкою, так і фото на фоні шахістів тощо.

Після цього потрібно поділитись цим фото у соціальних мережах («Facebook», «Instagram», «Twitter»), додавши до нього хештег #ВболівайЗаМузичук. Переможців конкурсу визначать у переддень чемпіонату за допомогою сервісу «Random».

dailylviv.com

До теми

17:25 12 жовтня 2021 р.

Львів: Україна та Боснія і Герцеговина починають вирішувати долю другого місця у групі D

Сьогодні у Львові на «Арені Львів» відбудеться поєдинок відбору ЧС-2022 у групі D, в якому збірна України прийматиме команду Боснії і Герцеговини (початок зустрічі — о 21.45).

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу