На чемпіонаті України зі шахів у Львові зіграли найрезультативніший тур

14:12 11 грудня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Завершаться змагання в понеділок, 14 грудня.

«У Львові тривають чемпіонати України з класичних шахів, у яких беруть участь 22 учасники – 12 в чоловічому та 10 у жіночому», – повідомили сьогодні, 11 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також передали подробиці:

«Прес-секретар змагань Іван Яремко розповів:

«Половина партій позаду, і після дня відпочинку учасники чемпіонатів взялися до чергового туру. Одразу з перших хвилин стала відчуватися напруга, яка запанувала на шахівницях. Зокрема, це помітно було у виборі дебютів, серед яких переважав сицилійський захист, що веде до гострої боротьби.

Наприклад, у партії Гуцко-Букса суперниці вже з перших ходів старалися здивувати одна одну, що привело до довгого роздумування над кожним рухом. Урешті, брак часу, мабуть, не дозволив Гуцко обрати вірний захист, і як наслідок – втрата фігури і перша перемога чемпіонки світу до 20 років на чемпіонаті.

Знову поступилася Должикова. Вона мужньо боролася з Грабінською, догралася до останнього пішака, але, коли суперниця вирішила перетворити свого піхотинця у головну фігуру, вимушена була здатися. 

Рахмангулова вирішила здивувати Соловйову вибором дебюту, який трапився у першому турі своєї суперниці з Гапоненко. Але, Соловйова, очікуючи від білих підсилення варіанту, свідомо ухилилася від повторення ходів. Однак, не зуміла досягти рівноваги – її чорнопольний слон майже усю партію «сидів замурованим» на початковій позиції. Тактичні маневри не дозволили львів’янці «викрутитися» і довелося визнати поразку. 

Калініна вдало розібралася у багатофігурній грі, знайшла правильні шляхи до перемоги над Долухановою і, здобувши четверту поспіль перемогу, догнала Осьмак, яка поділила очко з досвідченою Гапоненко». 

За підсумками п’ятого туру у жінок лідерів стало двоє – Калініна і Осьмак – по чотири очки, у Грабінської і Рахмангулової – по три з половиною, а по два з половиною  – у Букси і Соловйової. Виявилося, що день був вдалим для здобуття перших виграшів, бо перші повноцінні очки здобули також Зубарєв, Сивук і Нєвєров.

Ковчан зіграв з Кравцівим п’яту партію поспіль унічию, але це дозволило йому далі утриматися у колі лідерів, бо з найближчих конкурентів переміг тільки Арещенко, який при впертому опорі Музичук, довів у ендшпілі перевагу зайвого пішака.  В партії Кузубов – Зубарєв партнери довго розігрували дебют, довго задумувалися над кожним ходом, при чужому ході виходили покурити, а у фіналі змушені були робити ходи дуже швидко. В результаті помилився Кузубов і Зубарєв з приємністю записав собі ціле очко.

Криворучко грав з лідером – Єфименком, кожен ставив перед суперником завдання знаходити правильні рішення і, урешті, не бажаючи ризикувати, суперники зафіксували нічию повторенням ходів. 

Федорчук явно не може вийти з турнірної кризи, адже, непогано розігрує дебют, отримує непогану позицію, а потім віддає супернику ініціативу і програє. Цим разом у нього виграв впертий і акуратний Сивук. 

Волокітін знову пожертвував коня, що є його «фішкою» на цьому турнірі, Нєвєров «подарунок» прийняв, вдало захистився і перейшов у ендшпіль з конем проти трьох пішаків білих, в якому зумів теж здобути першу перемогу. І це поки що був найрезультативніший тур на чемпіонаті – вісім перемог.

За підсумками сьомого туру у чоловіків лідирує Єфименко – п'ять очок, а на пів очка відстають Ковчан, Арещенко, Кравців. У Кузубова і Волокітіна – по чотири. Завершаться змагання в понеділок, 14 грудня».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу