Львів’янка піднялася на сім найвищих вершин

12:20 6 січня 2020 р.


Фото: noc.lviv.ua

Оксана Літинська другою з українок піднялася на сім найвищих вершин на семи континентах світу.

Про це повідомили у Львівському обласному відділенні Національного олімпійського комітету України. Там також розповіли, що Оксана Літинська завершила тим самим одну з найважчих альпіністських задач «7 Вершин”.

43-річна Оксана Літинська – донька видатної львівської шахістки Марти Літинської й сестра відомого захисника української мови Святослава Літинського. Оксана народилася і виросла у Львові. На початку 90-х років вона вступила в скаутську організацію «Пласт», але переїхала в 1998 році до Великої Британії, де й живе до цього дня.

Альпінізмом Оксана почала займатися в 2013 році. 27 грудня 2019 року Оксана зійшла на найвищу гору Антарктиди – масив Вінсон, який і завершив її список семи найвищих точок кожного континенту.

Перед тим вона вже встигла побувати на Аконкагуа, Деналі, Кіліманджаро, Косцюшко, Ельбрусі й Евересті. Тільки навесні Оксана стала третьою українкою, котра піднялася й злізла з Джомалунгми, а не встиг закінчитися 2019-тий рік, як ця відважна жінка досягнула ще одну свою мету.

Лише 419 людей і серед них 70 жінок з усього світу змогли піднятися на ці вершини й тепер серед них є пластунка! «7 вершин» – це колекція сходжень на найвищі вершини семи континентів.

Програма «7 вершин»з’явилася в 1981 і з тих пір стала користуватися популярністю. Сьогодні більше 40 тисяч чоловік в світі реалізовує програму, і більше 400 вже зійшли на всі сім вершин (включаючи 70 жінок).

Як інформував «ЩЛ», краща спортсменка Львівщини – каратистка.

dailylviv.com

До теми

17:25 12 жовтня 2021 р.

Львів: Україна та Боснія і Герцеговина починають вирішувати долю другого місця у групі D

Сьогодні у Львові на «Арені Львів» відбудеться поєдинок відбору ЧС-2022 у групі D, в якому збірна України прийматиме команду Боснії і Герцеговини (початок зустрічі — о 21.45).

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу