Львівські волейболісти вийшли у півфінал Кубка України

19:45 5 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки львівського волейбольного клубу «Барком-Кажани» в інтернет-мережі «Facebook»

«Вінниця» безпринципно «злила» чвертьфінал Кубка України, аби вийти у його півфінал своїм фарм-клубом.

В інтернет-виданні «Sport Arena» розповіли в п’ятницю, 5 січня, про те, як львівський волейбольний клуб «Барком-Кажани» вийшов сьогодні у півфінал Кубка України. Волейбольний клуб Вінниця зумів вийти в 1/4 фіналу Кубка України одразу двома командами – основним (бронзовий призер Суперліги) та фарм-клубом (виступає у вищій лізі). Регламент змагань жодним чином не обмежує кількість команд від одного клубу (пункт 4.1.«В Кубку України з волейболу серед чоловічих команд можуть приймати участь всі бажаючі команди зареєстровані в ФВУ, незалежно від Ліги»), тож чисто теоретично могло статися так, що ВК «Вінниця» та ВК «Вінниця-2» (або ВСК «Вінниця») зіграли б між собою у чвертьфіналі, як це уже було на другому етапі проведення Кубка.

Однак сліпий жереб відправив «Вінницю в гості до львівських «Кажанів» (віце-чемпіони України), а «Вінниця-2» повинна була на своєму майданчику приймати Буревісник (аутсайдер Суперліги). Очевидно, що шансів на вихід в наступний раунд змагань більше було у ВК «Вінниця-2».

Розуміючи це, керівництво вінницького клубу вирішило піти на хитрість – основний склад команди залишався вдома і грав за фарм-клуб, а резерв – відправлявся до Львова. Таким чином, «Вінниця» фактично гарантувала собі вихід у півфінал хоча б однією командою – фарм-клубом.

Так і сталося. ВК «Вінниця-2» спокійно перемогла «Буревісник» (3:0 і 3:0), а ВК «Вінниця» без варіантів програла у Львові (1:3 і 0:3). Тож у півфінал пройшла одна команда з Вінниці – представник вищої ліги.

Для усвідомлення масштабності «ротації» між командами достатньо порівняти склад ВК «Вінниця» на останній тур Суперліги зі складами ВК «Вінниці» та ВК «Вінниці-2» в кубкових матчах.

Склад ВК «Вінниця» (7-й тур Суперліги): Лизанець, Руденко, Скороход, Полуян, Клепко, Щавинський; Остроумов (л), Передрій, Горбенко (капітан), Тищенко, Головень. Тренер – Васіф Талибов.

Склад ВК «Вінниця» (матч за Кубок проти «Кажанів»): Тищенко, Головень, Передрій, Романов, Горбенко (капітан), Остроумов; Міщенко, Жуковський. Тренер – Леонід Моргаєв.
Склад ВК «Вінниця-2» (матч за Кубок Буревісника): Лизанець, Руденко, Скороход, Полуян, Клепко, Щавінський (к); Краєвський (л), Поліщук. Тренер – Васіф Талібов.

Як бачимо, увесь основний склад суперлігової команди грав за фарм-клуб за Кубок України, а гравці ротації та ліберо (єдиний основний) поїхали на виїзд до Львова. Навіть головний тренер команди залишився у Вінниці з фарм-клубом.

Такий хід, однак, є цілком легальним, оскільки в регламенті Кубка України банально немає окремого розділу про заявку команди на змагання. Є окремий розділ «Учасники змагань», але він ніяк не регулює перехід гравців з однієї команди в іншу в межах розіграшу одного Кубка.

Водночас, є пункт 5.8 регламенту змагань з волейболу сезону 2017-2018 років, згідно з яким виступати за команду можуть лише гравці, що знаходяться в її заявочному аркуші. Але, зважаючи на те, що в заявочному аркуші клубу на участь в Кубку України є місце для внесення 24-х гравців – ВК «Вінниця» могла заявити усіх своїх волейболістів в обидві команди. Принаймні, регламент ніяк не обмежує таку можливість.

Відповідно, усі гравці основного складу можуть виступати за фарм-клуб – і навпаки. Власне, те, що й сталося. ВК «Вінниця» банально обійшла непродуманий регламент та вийшла в півфінал своїм фарм-клубом, за котрий, схоже, гратиме основа аж до вильоту з Кубка України.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини