Дві останніх нічиїх львівських команд в УПЛ

20:56 9 травня 2021 р.

Львів завершив чемпіонат на восьмій сходинці, набравши 29 залікових балів, а Рух, маючи 28 пунктів, посів десяту позицію у турнірній таблиці УПЛ.

У рамках 26-го туру УПЛ СК Дніпро-1 і Рух розписали нічию – як і Львів з Олімпіком.

Чемпіонат України 2020/21, 26-й тур

Львів – Олімпік – 1:1

Голи: Ренан, 27 – Хамелюк, 86

СК Дніпро-1 – Рух – 1:1

Голи: Чуже, 60 – Кондраков, 90+6 (пен)

Попередження: Притула, 12, Мисик, 21, Зец, 65, Карасюк, 90.

«Рух» (Львів): Бандура, Гагун, Мисик, Зец, Білий, Мартинюк (Сапуга, 84), Федорчук (Карасюк, 84), Литвиненко (Кухарук, 68), Бойчук, Притула (Кондраков, 84), Климчук (Руніч, 53).

Ці матчі оглянув Футбол24, пише Dailylviv. В останньому турі УПЛ 2020/21 у Львова, СК Дніпро-1 та Руху серйозних турнірних завдань вже не було, але поразка Олександрії дозволяла їм зачепитись за високе сьоме місце. Враховуючи проблеми команд у поточному сезоні, такий фінал міг вважатися успіхом. Перед стартовим свистком диспозиція претендентів була такою: дніпровці йшли восьмими з 29 очками, Львів тримався нижче з 28 пунктами, а футболісти Руху мали лишень 27.

Львову у рідних стінах необхідно було переграти демотивований Олімпік, який у середу пропустив три голи від Руху за 26 хвилин. Боротися гостям не було за що, адже вони зберегли прописку в УПЛ і в таблиці вже не піднялись би вище – втім, непогані удари від Беніто та Тейшейри на 16-17-й хвилинах могли вивести "олімпійців" уперед. Господарі покарали за марнотратство голом на 27-й: Чір'як зі штрафного пробив точно в дев'ятку, Альїмі парирував, а Ренан тут же зіграв на добиванні – 1:0!

Альваренга ударом зі свого стандарту міг зрівняти, однак м'яч пролетів над поперечкою. Зрештою, на перерву команди відправились за мінімальної переваги "містян". Другий же тайм виявився не настільки веселим: у Львова було кілька перспективних прострілів та нескладний удар Ернеста на 60-й хвилині з лівого краю штрафного, а Олімпік міг заробити пенальті на 71-й – втім, падіння Тейшейри після ефектного слалому перед чужими воротами не вразило арбітриню-дебютантку Анастасію Романюк.

Донеччани під кінець зустрічі виглядали активніше, але їм чогось не вистачало. Роман Санжар на 85-й хвилині вирішив додати до атаки Хамелюка – і це спрацювало вже за кільканадцять секунд! Олімпіку вдалося зрівняти рахунок внаслідок класного проходу Драме, пасу п'ятою від Беніто й потужного удару Хамелюка – 1:1! Цей гол виявився останнім. Нічия!

У паралельній зустрічі СК Дніпро-1 приймав Рух. До перерви не можна було говорити про перевагу якоїсь із команд – і дніпровці, і львів'яни більше займалися перекочуванням м'яча, ніж його просуванням. Втім, у господарів у стартові 40 хвилин моментів майже не виникало (за винятком невлучного дальнього удару Дубінчака), а от гості могли забивати тричі. Так, на 19-й Мисик вийшов майже віч-на-віч з Юрчуком (голкіпер врятував "спортклуб"), на 26-й те ж саме міг повторити Бойчук (його накрили захисники), а на 40-й Притула, перегравши Сватка, з меж штрафного пробив у правий кут – трохи неточно!

СК Дніпро-1 міг покарати за марнотратство на 44-й хвилині внаслідок подачі з кутового, яку замкнув Довбик, але м'яч пролетів над поперечкою. У підсумку, на перерву команди відправились без голів, але в другому таймі підопічні Ігора Йовічевіча почали атакувати й комбінувати значно ефективніше. На 60-й хвилині активність дніпровців вилилась у взяття воріт: Чуже підхопив м'яч на власній половині, протягнув його правим флангом до штрафного, хитнув захисника й пробив у дальній кут – 1:0!

Обидві команди після цього могли змінити рахунок. Так, Федорчук на 72-й хвилині закрутив м'яч зі стандарту в дев'ятку, але Юрчук врятував господарів – ті відповіли контратакою, яку запоров Довбик (Чуже міг відзначитись, якби отримав передачу). На 88-й Цуріков мав забивати внаслідок класної комбінації з вриванням у карний майданчик, однак Андрій вистрілив вище воріт. Вже у компенсований час Довбик вивалився на побачення з Бандурою – втім, Артем відпустив сферу від себе.

Рух же не здався під тиском, а заробив пенальті на 90+6-й хвилині. Кондраков, отримавши по ногах у штрафному, сам же взявся і карати за фол – 1:1! З цим рахунком матч і добіг кінця.

Таким чином, сьоме місце завоював СК Дніпро-1, який набрав 30 очок і обійшов Олександрію. Львів завершив на восьмій сходинці, набравши 29 залікових балів, а Рух, маючи 28 пунктів, посів десяту позицію у турнірній таблиці. Олімпік, маючи 22 очки у активі, залишився передостаннім.