Автоперегони «Leopolis Grand Prix 2017» повернулися до «Львівського трикутника»

14:14 4 червня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Ретроавтомобілі повтороли маршрут 1930 року.

«Сьогодні, 4 червня, в останній день фестивалю «Leopolis Grand Prix 2017» відбулися легендарні перегони на ретроавтомобілях на так званому Львівському трикутнику. Автомобілі прямували вулицями Вітовського, площею Франка, Стрийською та Героїв Майдану», – повідомили в неділю у Львівській облдержадміністрації.

«У кожному класі переможця визначали не за першістю у подоланні траси, а за вміння проїхати її за певний час. За чотири кола, відведені учасникам, вони мали наблизити свій результат до «ідеального» часу – 310 секунд за коло», – поінформували також у облдержадміністрації.

«Leopolis Grand Prix» – це кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран-прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 році на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання відбулися на рік пізніше у 1930 року», – нагадали в облдержадміністрації.

«Перші кільцеві перегони вулицями Львова стартували 8 вересня 1930 року. Через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) вони отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею Івана Франка, Стрийською та Гвардійською (тепер – Героїв Майдану». – «ЩЛ»). Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран-прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії», – поінформували також у облдержадміністрації.

«Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус «Гран-прі Львова». У Гран-прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Чехії, Норвегії», – нагадали також в облдержадміністрації.

«Громадська організація авто-фан-клуб «ЗАЗ-Козак» з 2011 року взялася за відновлення історичної події. Цього року відзначається 85-а річницю з першого року проведення змагань з офіційним престижним статусом «Гран Прі» (1932 рік)», – повідомили також сьогодні, 4 червня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

dailylviv.com

До теми

09:25 20 вересня 2020 р.

Вперше зійшло сонце у Львові і над стадіоном Україна

Пісдя двох турів у друuій лізі чемпіонату України з футболу львівські "Карпати" посідають четверте місце з трьома очками: одна перемога, одна поразка, однакова кількість забитих і пропущених м'ячів 4-4.

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу