1 вересня в 118 навчальних закладах Львова запрацюють шахові гуртки

16:37 16 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У жовтні в нашому місті стартує шкільна Ліга шахів, у якій змагатимуться близько 120 дітей.

14 липня під час засідання сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу про затвердження Програми розвитку шахів у загальноосвітніх навчальних закладах Львова на 2015-2016 роки. Виконувач обов’язків начальника управління освіти ЛМР. повідомила Зоряна Довганик зазначила з цього приводу:

«Ми плануємо ввести гуртки шахів у кожному загальноосвітньому навчальному закладі, тобто це – 118 навчальних закладів. Основним завданням програми є залучення дітей до занять гри у шахи.

З першого вересня ми плануємо ввести посаду керівника шахового гуртка у кожен навчальний заклад . Відповідно, до роботи будуть залучатися як тренери Львівської обласної федерації шахів, так і вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста. 

Плануємо завершити підбір вчителів приблизно до 15 серпня, а далі проводити навчальні семінари і тренінги для них. Участь у гуртку може взяти будь-який школяр, але пріоритетом є учні 1-4 класів». 

Для забезпечення роботи шахових гуртків у загальноосвітніх навчальних закладах Львова на 2015-2016 роки передбачено придбання матеріально-технічних засобів:

118-ти демонстраційних шахових дощок на загальну суму 150 000 грн; комплектів для гри у шахи для 118-ти загальноосвітніх навчальних закладів на загальну суму 250 000 грн; навчально-методичної літератури на загальну суму 25000 грн. Загальна вартість реалізації Програми розвитку шахів у загальноосвітніх закладах  Львова на 2015-2016 роки – 425 000 грн. 

За словами начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР Володимира Шнайдера, створюється структура, коли кожна школа відкрита для шахів. Також він додав:

«Станом на сьогодні в школах працює близько 12 шахових гуртів, які ведуть професійні тренери з шахів. Ми створюємо структуру, коли кожна школа відкрита для шахів, де діти можуть отримати базові знання.

Ті діти, які мають більші навички, зможуть перейти в гурток, який веде Шаховий клуб від Федерації шахів. І наступний ранг – це спортивна дитячо-юнацька школа, яка знаходиться на вулиці Фредра, куди діти також можуть долучатися.

Зі жовтня стартує шкільна Ліга шахів, до кінця року відбудеться три етапи шкільної ліги, у якій будуть брати участь близько 120 дітей. На цій лізі діти зможуть демонструвати свої знання і навики, які вони вже здобули проводячи заняття у шахових гуртках. Кошти на фінансову підтримку Ліги будуть надаватися з міського бюджету спільно з громадською організацією  «Клуб «Академія шахів» та Львівською шаховою федерацією, орієнтовно це по 5 тисяч гривень на кожен етап».

Своєю чергою, керівник кампанії «Здорове місто» Олег Чунис додав: «Уже почалась розпочалась плідна робота, ми вже маємо людей, які готові співпрацювати і йти на контакт. Ми до 1 вересня намагатимемося залучити якомога більшу кількість людей, щоб наше теперішнє покоління, наші школярі, не допускали тих помилок, які допускаємо ми сьогодні».

Натомість міжнародний гросмейстер Юрій Вовк зазначив: «Важливою особливістю гри у шахи є те, що дитина завжди грає сама. Відповідальність буде лягати на дитину і це буде з самого дитинства привчати її до того, що потрібно відповідати за свої вчинки. Також шахи дуже добре допомагають розвивати аналітичні здібності людини». 

Усі, хто хочуть тренувати дітей грі у шахи можуть зробити це за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1h-QKQ0iK2WZgIUvqNFKOvUFBN6dXbmX6TsTFntiTXqA/viewform?c=0&w=1.

Про це повідомили сьогодні, 16 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу