Вісім нових ведмедів привезуть у притулок "Домажир"

18:47 2 березня 2021 р.

Фото до новини

У ведмежому притулку «Домажир» сьогодні відбулося відкриття 5-го за ліком туристичного сезону. З листопада 2020-го через обмеження карантину, локдаун та зимовий сон ведмедів центр до сьогодні не приймав відвідувачів. А відтепер працюватиме щодня, окрім понеділка з 09:00 до 18:00 год.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Наразі в реабілітаційному закладі є 22 клишоногі, більшість із них уже прокидаються після тримісячного зимового сну.

За словами директора реабілітаційного центру Ігоря Николина, до відкриття нового сезону працівники встановили новий вольєр із барлогами, підготували розвиваючі іграшки для ведмедів та по-новому облаштували територію для гостей.

Кожен відвідувач може побачити ще сонних клишоногих, побувати на екскурсії, придбати сувеніри в крамниці, зайти у тутешнє кафе, а діти – відвідати лісову школу, спеціальну екскурсію, а також майстер-класи.

 «Свою роботу розпочала одна з найвизначніших еко-локацій Львівщини. Під час зустрічі з директором реабілітаційного центру Ігорем Николиним ми проговорили ряд ключових заходів та проєктів на 2021 рік»,-  розповів  заступник керівника управління туризму та курортів – начальник відділу розвитку туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, який одним з перших побував на відкритті нового сезону та привіз притулку гостинці для ведмедів.

Він зазначив, що у спільних планах – велосипедний туристичний шлях зі Львова до ведмежого притулку.  

«Один із наших спільних для управління й притулку амбітних планів на майбутнє – це ознакування велосипедного туристичного шляху зі Львова до притулку «Домажир». Це полегшить орієнтування для велосипедистів, відвідування цього центру для них стане зручнішим. Таким чином намагаємось розвивати усі варіанти подорожей до притулку»,-  розповів Тарас Лозинський.

Також обговорили цікавинки центру. Зокрема, він розширює межі діяльності й стає одним із туристичних центрів. Зокрема, вже сьогодні відвідувачам пропонують майстер-клас яворівського розпису, смакування локальною кухнею, зокрема яворівським пирогом. Це дозволяє ознайомитись з елементами нематеріальної культурної спадщини регіону.

«Нас тішить те, що центр стає цікавішим як для дітей, так і для дорослих. Кожен знайде тут для себе щось цікаве», - додав Тарас  Лозинський.

У 2021 році територію притулку планують розширити, тут встановлять нові лісові вольєри, які, своєю чергою, увійдуть до туристичного маршруту.

«Хочемо прийняти в притулку 8 нових ведмедів, - розповіла менеджер з маркетингу ведмежого притулку «Домажир» Оля Федорів. - Маємо список клишоногих, які перебувають у поганих умовах. Є відповідальні за це особи, які весь час займаються моніторингом, доповнюють список, телефонують до власників і обговорюють питання передачі ведмедів, адже ми їх не купуємо. Окремим процесом, де також зайнято чимало людей, є власне перевезення ведмедя до притулку».

Першого нового мешканця притулку, зазначив Ігор Николин, привезуть сюди у червні.

Реабілітаційний центр приймає допомогу від усіх охочих – як фінансову, так і продукти для годівлі ведмедів. Детальніше про це за посиланням на сайті «Домажиру».

Довідково

Ведмежий притулок «Домажир» створений у жовтні 2017 року за підтримки благодійного фонду «FOUR PAWS» (Австрія). Розташований на захід від Львова поблизу села Жорниська за символічною адресою – вулиця Ведмежий край, 1.

Бізнес на диких тваринах: у Львові розповіли, що з цим робити

На Львівщині лише чотири справи про знущання над тваринами дійшли до суду (відео)

Щороку в Карпатах вбивають 40-50 ведмедів: жоден браконьєр за 2017-2020 роки не покараний

У Карпатах вбивають червонокнижних тварин для утвердження високого соціального статусу

У Львові відчинила двері Домівка врятованих тварин

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів