Україна житиме впродовж року лише за київським часом

19:44 3 березня 2021 р.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт "Про обчислення часу в Україні", яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників раз на пів року.

Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою. Таким чином різниця між київським та московським часом постійно буде одна година.

На цю тему докладну розповідь подала BBC-Україна.

В Україні переходять на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні - вперед.

Коли тепер востаннє переведуть стрілки годинників в Україні, наразі невідомо. Можливо, 28 березня вона ще перейде на літній час, а восени 2021 року - повернеться вже на постійний зимовий.

Щоб не переходити на літній час зараз, низка депутатів пропонує ухвалити цей законопроєкт якомога швидше - тому ініціативу до другого читання будуть готувати за скороченою процедурою.

Автор законопроєкту, обраний від "Слуги народу" віцеспікер Руслан Стефанчук пояснює, що адаптація до переведення годинників раз на пів року погано впливає на здоров'я людей.

"Такий "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб", - пише Руслан Стефанчук у пояснювальній записці.

Він додає, що сезонне переведення годинників, на думку неназваних вчених, призводить до серцево-судинних та імунних хвороб, адже перериває біологічні цикли.

"Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню", - аргументує Руслан Стефанчук. 

Ініціатива Руслана Стефанчука також пропонує затвердити поняття "київського часу". "Київський час - час годинної зони, в якій розташована столиця України - місто Київ, що відповідає другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2", - йдеться у законопроєкті. Як пояснює автор, це спрямовано на захист територіальної цілісності України. Нагадаємо, що Росія запровадила московський час у анексованому Криму. Він же діє у непідконтрольних Києву районах Донбасу - у так званих "ДНР" і "ЛНР".

Довідково.

У 2019 році Європарламент скасував обов'язкове переведення годинників на літній та зимовий час у країнах ЄС. Це означає, що з 2021 року кожен член Євросоюзу зможе сам обирати: зберегти чинну систему переведення годинників чи взагалі відмовитися від неї. До цього у ЄС була спеціальна директива, яка зобов'язувала всі 28 країн-членів переходити на літній час в останню неділю березня, і на зимовий - в останню неділю жовтня. Перед цим пройшло публічне обговорення ідеї з відмовою від сезонного часу, у якій взяли участь більше 4,6 млн громадян ЄС - абсолютна більшість висловилася за те, щоб скасувати переведення годинників.

На Львівщині розпочато операцію «Першоцвіт-2021»

Держекоінспектори матимуть нагрудні відеокамери, щоб було видно їхню роботу

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу