У селах на Львівщині розгулюють ведмеді (відео)

09:00 21 травня 2015 р.


Фото: tsn.ua

Мешканка села Брониця Тетяна Куца побачила чотирилапого гостя поблизу власного городу.

У селах довкола міста Дрогобич на Львівщині вільно розгулюють ведмеді. Іще кілька тижнів тому клишоногі загадково зникли з місцевого розплідника, де на них тренували собак

Про свою зустріч із ведмедем мешканка села Брониця Тетяна Куца розповідає з острахом. Чотирилапого гостя вона побачила поблизу власного городу.

Тетяна Куца повідомила також: «Лежало таке, знаєте, як теля. Таке темно-коричневе, головою до лісу було обернене. Ми з онуком були. То він каже: «Бабо, давайте скоріше, там ведмідь, я боюся… Як тойво, то ми не повтікаємо…».

Пані Тетяна не єдина, кому довелося зустрітися з ведмедем. Таких людей у селі багато. Усі вони переконані – довкола населеного пункту розгулює не одна тварина, а кілька. І хоч поруч ліс, вони точно не дикі.

Мисливець Мирослав Давидяк пояснив: «По-перше, дикий ведмідь ніколи до людей не буде підходити. Він буде від людей ховатись, тікати. Так, як кожен дикий звір». 

У тому, що тварини вільно розгулюють на волі, люди звинувачують місцевий розплідник, який знаходиться поблизу села. Там розводять мисливських псів, а разом з ними тримають і ведмедів. Тут змалку тренують собак не боятися і вистежувати великого звіра. І саме для цих цілей у господарстві і тримали ведмедів.

Як зазвичай тренують собак, можна побачити на сайті розплідника. Називається це – робота по ведмедю.

«Ведмідь в ошийнику. Відстань від стовпа до стовпа біля сто метрів і він на цепку ходить. Ну, забороняється там чіпляти ведмедя менше ніж 150 кілограм», – розповів на відео Микола Кобільник, власник розплідника.

Зоозахисники переконані – своїх вихованців на волю господар випустив сам. Зробив це перед перевіркою, щоб уникнути відповідальності за цькування тварин.

«В Україні дозволено утримувати таких тварин, але цькування заборонено законом про жорстоке ставлення до тварин. І зараз Порошенко 5 травня підписав закон, де є пряма заборона цькування бурого ведмедя і вовка собаками», – каже Наталя Вишневська, представник Національного екологічного центру України.

Усі звинувачення власник розплідника відкидає. Він каже, що його чотирилапих украли невідомі.

Про це повідомили сьогодні, 21 травня, на сайті «Телевізійної служби новин» каналу «1+1».

dailylviv.com

До теми

22:36 19 жовтня 2020 р.

Біля Львова зникло Винниківське озеро: кому дозволено таку трансформацію та які державні органи дали зелене світло

Завтра, 20 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі правники міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" розкажуть, як біля Львова зникло Винниківське озеро.

Рубрика: Природа

22:21 24 вересня 2020 р.

За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

У Львові заявили про важливість облаштування парків і скверів не лише у центральній частині міста. Бо якщо тут влада ще так-сяк старається, аби не було соромно перед туристами, то в спальних районах і на околицях наші парки придатні, хіба, для зйомок фільмів жахів, але не для комфортного відпочинку жителів.

Рубрика: Природа

21:44 24 вересня 2020 р.

У Львові хочуть перейняти приклад Барселони і Парижу, де на дахах ростуть дерева

Не лише парки і сквери, а й зелені зони на дахах і стінах будинків та зупинках громадського транспорту. Саме таким має бути Львів, якщо ми хочемо називати своє місто європейським. За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу