У парках Львова проведуть дезінсекцію від кліщів

15:08 28 травня 2015 р.

  • 0
  • 2646


Фото: e1.ru

ЛКП «Зелений Львів» має намір провести акарацидну обробку препаратом ципертрин у парках, у яких зафіксовано найбільше випадків укусів, зокрема на ділянках, прилеглих до паркових доріжок.

Львівські комунальні підприємства вживають активних заходів для мінімізації ймовірності укусів кліщів у парках міста, зокрема – викошують травостій, вивозять повалені та видаляють фаутні дерева, проводять дератизацію та займаються інформуванням мешканців про необхідність дотримання індивідуальних заходів захисту. Для підсилення ефекту у боротьбі з кліщами, ЛКП «Зелений Львів» має намір провести акарацидну обробку препаратом ципертрин у парках, у яких зафіксовано найбільше випадків укусів, зокрема на ділянках, прилеглих до паркових доріжок. 

ЛКП «Зелений Львів» має намір укласти угоду з державною установою «Львівський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України» щодо акарацидної обробки таких парків як парк імені Папи Римського Івана-Павла ІІ, Погулянка, «Залізна Вода», «Майорівка» та «Високий Замок». Територія, що підлягає обробленню, охоплює 3676 квадратних сетрів, і вартість таких робіт становитиме близько 5 тисяч грн.

З 18 березня до 20 травня в лікувально-профілактичні заклади Львова за медичною допомогою звернулось 150 мешканців Львова, 89 з яких отримали укуси на території міста. Порівняно з минулим роком, це на 40 випадків більше, ніж за аналогічний період. 

Водночас захворювань на кліщовий енцефаліт на території міста протягом останніх років не зафіксовано взагалі. Як нагадують в міському управлінні екології, індивідуальні заходи захисту є найефективнішими і найбезпечнішими. В управлінні екології та благоустрою ЛМР розповіли:

«Найкращий засіб від укусів кліщів – це одяг, який надійно закриває тіло людини. У цьому випадку шорти для походу в ліс суворо протипоказані. Для цих цілей найкраще використовувати довгі штани з гумками внизу.

Верхній одяг також має бути з довгими рукавами з гумками. Намагайтеся одягатись в одяг світлих тонів (найкраще – білий) – на ньому найлегше помітити кліща.

Із взуття обирайте чоботи або черевики, куди можна закласти штани. На голову одягайте кепку або хустку. 

Наявність захисного одягу зовсім не означає, що ви можете більше не турбуватися про кліщів. Оглядайте тіло кожні 15-30 хвилин, особливо такі місця як шия, пахви, пах і вушні раковини. Найчастіше саме на цих ділянках тіла паразитують кліщі, тому що шкіра там тонка і ніжна, що спрощує паразитам роботу». 

Найбільш сприятливі умови для розмноження кліщів – заліснені добре зволожені території, на яких не проводить викошування трав’яного покриву, де є значна кількість сухостійних, дуплавих дерев, пнів, сміттєзвалищ, опалого листя, не проводяться дератизаційні заходи тощо. Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються цими стежками.

Про це повідомили сьогодні, 28 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

16:24 22 серпня 2019 р.

Гідрометцентр попередив львів’ян про грози

Львівський регіональний центр з гідрометеорології попередив, що в другій половині дня зі збереженням до кінця доби 22 серпня очікуються грози.

Рубрика: Природа

  • 0
  • 456

15:40 22 серпня 2019 р.

ДСНС попередила львів’ян про пожежну небезпеку

23 серпня у Львівській області та гірських районах Закарпатської, Івано-Франківської й Чернівецької областей переважатиме висока (четвертого класу) пожежна небезпека.

Рубрика: Природа

  • 0
  • 333

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Першочергові проекти нової ВР

Рубрика: Політика

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Парасковія Дворянин-Ігор Зінкевич

Рубрика: Політика

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу