У Львові зрізатимуть ті аварійні дерева, які відбракує томограф

14:40 5 листопада 2021 р.

Управління екології та природних ресурсів ЛМР придбало за 300 тисяч гривень імпульсний томограф «Арботом» для виявлення аварійності дерев.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.comВчора працівники управління отримали пристрій, а сьогодні випробували його, провівши обстеження каштана на пл. Ринок. Так, за допомогою сенсорних давачів томограф відтворює картину того, що відбувається всередині дерева: показує, де здорова деревина, а де є порожнини або деформації. Також може спрогнозувати, в який бік дерево впаде у разі аварійності. Сьогодні Львів - друге місто в Україні, яке придбало такий пристрій для обстеження стану дерев.

«Управління екології ЛМР закупило імпульсний томограф «Арботом» - це апарат, який виявляє внутрішні пошкодження дерева, яких не видно ззовні. Він показує структуру дерева всередині, і може показати ймовірність, в яку сторону дерево може впасти, якщо воно аварійне. Або ж навпаки, покаже, що дерево здорове і міцне. Тобто за допомогою томографа «Арботом» також можна визначити чи є порожнина всередині дерева і наскільки вона велика. А, маючи таку інформацію, можна приймати відповідні рішення щодо доцільності зрізки дерева.

Нам давно був потрібний цей пристрій. Будемо його використовувати тоді, коли є сумнів про стан дерева. Адже у нас часто виникають суперечки, чи то з балансоутримувачами, чи то з мешканцями, щодо стану дерев. Одні стверджують, що вони «відчувають», що дерево аварійне, інші, що вони вважають, що здорове. А це розмова ні про що. Натомість, провівши обстеження томографом «Арботом», будемо мати об’єктивні дані про стан дерева, і зможемо обґрунтовано приймати рішення про те, як діяти далі.

В першу чергу будемо перевіряти ті дерева, які є близько до вулиць, де великий потік людей, та 100-літні дерева в парках, які мають цінність для міста.

Відзначу, що дерев, які мають 60 років, без деструкції немає. Але це не означає, що всі вони мають підлягати видаленню. Вони можуть спокійно жити і до поза сто років, лише їх треба перевіряти чи є динаміка виявленої деструкції», - розповіла Олександра Сладкова, керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.

За її словами, на придбання імпульсного томографу «Арботом» було витрачено 300 тис грн.

«Є різні комплектації цього томографа, і відповідно до яких різна вартість. Ми підбирали їх відповідно до нашого бюджету», - додала посадовиця.

Томограф працівники управління екології та природних ресурсів ЛМР отримали вчора, а вже сьогодні його випробовували в роботі на каштані на пл. Ринок. Це останній каштан, який залишився з вхідної сторони Ратуші. Йому поза сто років. Фахівці розуміють, що з часом цей каштан необхідно буде замінити, однак лише ретельно обстеживши, зможуть визначити, коли саме. Обстеження одного дерева триває до двох годин із залученням двох-трьох працівників.

«Є певний алгоритм перевірки стану дерева. Спочатку дерево оглядає комісія з арбористів. Оглядає візуально, адже деякі проблеми видно одразу. І лише тоді, коли будуть підозри, що дерево має порожнину всередині, а ззовні це ніде не проглядається, будемо перевіряти його цим томографом.

Проводячи обстеження томографом «Арботон», ми вішаємо на стовбур дерева 8 сенсорних давачів і пристрій вимірює швидкість проходження звуку між кожною парою сенсорів. На основі цією швидкості програма відтворює картину того, що робиться всередині дерева: де щільність висока – це здорова деревина, а де щільність низька – там є порожнини або гниль чи інша деструкція.

Перевірятимемо стовбур дерева на різних рівнях, в різних точках, щоб виключити можливі похибки. І лише коли будемо бачити цілісну картину, тоді спеціальна комісія з фахівців буде вирішувати долю цього дерева. Не завжди дерево з порожнинами одразу підлягає видаленню, адже є різні породи, різні сорти. Наприклад, граби з порожнинами в середині ростуть спокійно ще багато років. А є породи дерев, для яких навіть незначна втрата щільності загрожує падінню.

Тому, провівши ретельне обстеження дерева з врахуванням всіх ризиків, будемо приймати рішення чи це дерево йде на заміну, чи на лікування, чи залишаємо його в спокої і просто гарно доглядаємо», - пояснила Оксана Софіянчук, фахівець із моніторингу зелених насаджень управління екології та природних ресурсів ЛМР.

Сьогодні Львів - друге місто в Україні, яке придбало імпульсний томограф «Арботом» для обстеження стану дерев. Нещодавно його закупили також у Києві.

Екологи звинувачують Стрийський лісгосп у «сірих схемах» вирубування дерев

У Львові 24 парки з 36-ти мають межі, - заступник міського голови Львова

Держреєстратори вкрали 5 га ландшафтного парку у Львові для своїх клієнтів

Снопківський парк збільшили на 11 га – рішення Львівської облради

dailylviv.com

Південнокорейська компанія HYUNDAI заходить до Львова

На Львівщині все дорожчає як в Україні. Що найбільше

Росія є найголовнішою загрозою для України і Польщі - Зеленський

Укрзалізниця переходить на французькі рейки

Сім бюджетних установ у Львові матимуть альтернативну електроенергію

КТ головного мозку: коли призначається і що показує?

На Львівщині за махінації судитимуть держреєстраторку

На одному з перехресть Львова змінили організацію дорожнього руху

Завтра на Львівщині потеплішає до +3°С

Зеленський підписав закон про облік 17-річних призовників

РФ била по газовій інфраструктурі України

В Україні зберігається тенденція росту споживання електроенергії. Причина

20 крилатих ракет та 1 шахед збили на заході України

Попри масовану атаку рф, енергосистема працює стабільно - Шмигаль

Оборонці неба назвали кількість «приземлених» повітряних цілей противника

Відшарування бетонних балок та корозія арматури. У Львові може впасти міст

На Стрийщині виявили нездетоновану ракету, а також уламки збитої

Зеленський прибув до Варшави

У Львові під час повітряної тривоги було зачинене укриття. Відкрито кримінальне провадження

Зеленський назвав, скільки повітряних цілей запустила рф по Україні

У Львові горіли склади

У Скнилові впала збита ракета, є пошкодження, - Козицький

На Прикарпатті ціллю ворога була критична інфраструктура

На Стрийщині та Дрогобиччині ворог влучив в об'єкти критичної інфраструктури, - Козицький

П'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Тарас Андрухів, керівник Західного макрорегіону АТ «Укртелеком»: «Наша основна мета - щоденно забезпечувати користувачів, бізнес та державні структури зв'язком»

Росіяни били по енергетичній інфраструктурі Львівщини

На Львівщині оголошено закінчення повітряної тривоги. Що і скільки летіло

Аварійні відключення електроенергії через ракетну атаку

В Івано-Франківську пролунала серія гучних вибухів

Вибухи на Львівщині. Область атакують російські ракети. Працює ППО

Ракета в бік Львова. Оголошено найвищий рівень небезпеки

Крилаті ракети летять на захід - Козицький

Через загрозу заходу України Польща підняла в небо літаки, привела у найвищий стан готовності системи ППО

Запуск крилатих ракет «Калібр» з Чорного моря

Повітряну тривогу на Львівщині оголосили через загрозу ракетного удару - Козицький

Повітряна тривога у Львівській області. Пуски російський крилатих ракет

Російські бомбардувальники Ту-95МС запустили крилаті ракети на Україну

Шахед маневрував на Львівщині й відлетів. Закінчено повітряну тривогу

Зафіксовано виліт групи стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС