У Львові відновили за 50 тисяч гривень сквер

15:30 26 червня 2015 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської міськради

На перехресті вулиць Богдана Хмельницького й Стрімкої встановили в рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» освітлення, ліквідували аварійні дерева, висадили нові дерева та встановили монолавку.

У рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» відбулася зустріч із мешканцями на території відновленого скверу. У розташованому на перехресті вулиць Богдана Хмельницького й Стрімкої сквері загальною площею 236 квадратних метрів  встановили освітлення, ліквідували аварійні дерева, висадили нові дерева та встановили монолавку.

Загальна вартість виконаних робіт – 50 тисяч гривень. Співавтор ідеї облаштування скверу Матвій Дух розповів:

«Сквер – це один із п’яти проектів публічного простору, який був у нас в процесі роботи над «Ревіталізацією Підзамче». Треба було його змінити так, щоб він відновив свою функцію – притягував до себе відвідувачів, щоб у ньому хотілось  залишитись, щоб це місце ожило від зустрічей, подій від і для мешканців, від сміху та розваг у ньому. А щоб прийти та залишитись – для цього потрібно було облаштувати місце, щоб сісти, відпочити від шуму вулиці та темпу життя.

Ми придумали велику довгу лавку – монолавку, яка має декілька «сценаріїв» використання – сидіти низько, майже при землі, опираючись на спинку, сидіти як на звичній лавці, чи обрати найширшу частину – «лежанку», де можна залізти гуртом друзів та всістись колом. Оновлений сквер починає жити заново із мешканцями та відвідувачами.

Є ще багато ідей як змінити, покращити середовище скверу – це і організувати пандусний заїзд від вулиці Стрімкої, розфарбувати покриття скверу, реорганізувати зовнішні клумби, створити місця для сидіння на клумбах, поставити велостійки, кілька ідей для стіни».

Своєю чергою, координатор проекту «Ревіталізація Підзамче» Ярина Мельник зазначила: 

«За час виконання робіт у сквері проект змінювали декілька разів. Найбільше часу зайняв огляд комісією аварійних дерев та їх ліквідація.

Протягом планування та відновлення скверу мешканці прилеглих будинків були дуже активними: відвідували зустрічі, розповідали про історію скверу, проблеми та ідеї облаштування, а після завершення робіт – засадили сквер квітами й кущами. Оновлення скверу ще триватимуть, а згуртована спільнота готова до їх реалізації». 

Натомість мешканка вулиці Стрімкої, пані Тамара, розповіла: «Ми з сусідами відпочиваємо у сквері та доглядаємо за ним. Рослини звозили усією вулицею: хто що мав у дворі чи на дачі – квітку чи кущ. Жасмин вже прийнявся, плануємо ще троянди додати».

Проект «Ревіталізація Підзамче» реалізовують Інститут міста (Львів) та Інститут розвитку міст (Краків) в рамках Комплексної стратегії розвитку Львова. Проект співфінансується у рамках Польської програми допомоги заради розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Про це повідомили сьогодні, 26 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:55 2 червня 2020 р.

Найстаршому мешканцеві Львова цього року виповнюється 104 роки

У Львові є традиція вітати довгожителів міста, які відсвяткували 100 і більше років. У червні троє осіб поважного віку відзначатимуть День народження: двом із них виповниться 100 років, ще одній людині - 103 роки.

Рубрика: Природа

12:25 1 червня 2020 р.

"Нафтусю" і "Східницьку" на Львівщині рятують від забруднення стічними водами

Очисні споруди глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних нейтралізують ризик забруднення цілющих мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці.

Рубрика: Природа

Останні новини

Станом на ранок 7 червня на Львівщині 2121 випадок інфікування коронавірусом

У Львівській області запроектували створення семи районів (карта)

У Львові закрили «Шаурма Львів» на пл. Галицькій, 10 та магазин «Сувеніри» на вул. Краківській, 14

У Львові хочуть закрити два торгові об'єкти через порушення карантину

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу