У львівському парку встановили тренажери для собак (відео, оновлено)

10:00 12 липня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Ольга Швед / Gazeta.ua

Вхід для собак та їх власників на територію парку імені Івана Франка біля готелю «Дністер» – вільний.

У Львові відкрили перший майданчик для вигулу собак на території парку імені Івана Франка біля готелю «Дністер». Він займає площу чотири тисячі квадратних метрів та розділений на дві секції: для великих і маленьких порід собак. Територія огороджена парканом і оснащена спеціальною системою входу. Вхід для всіх власників собак вільний, а користуватись майданчиком можна буде в будь-який час.

Комплекс тренажерів для собак має назву аджиліті. Це вид спорту, що зародився у Великобританії. Людина скеровує собаку через смугу спеціальних перешкод (тунелі, гірки, труби, стійки). А тварина має подолати їх якомога швидше і точніше. Аджиліті розвиває у тварин вправність, сприяє підтримці гарної фізичної форми.

Власниця собаки породи алабай Ірена Семитос розповіла: «Дуже добре, що цей майданчик не десь за межами міста а в парку в центрі. Тепер не буде більше сварок із людьми, які відпочивають у парку і власників собак. Особливо протестували мами із маленькими дітками. І я їх розумію - поведінку собак важко передбачити, вони можуть бути агресивні. Є небезпека, що собаки різних порід і статі будуть конфліктувати на майданчику, але це проблема господарів». 

На території є станції є безкоштовні біопакети для прибирання собачих відходів, смітники та інформаційні таблиці. Біопакети, які тут використовуватимуть, спеціально розроблені для таких потреб і розкладаються на вуглекислий газ і воду впродовж трьох років.

Про це повідомили в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua», де також опублікували фоторепортаж з місця події. Натомість у прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 12 липня: 

«10 липня у Львові відкрився унікальний «Dog»-парк, у якому собаки можуть не лише вільно гуляти просто неба, а й займатись на спеціальних тренажерах для собачого фітнесу. Спеціальні перешкоди для занять із собаками розташовані на території  Першого тренувально-вигульного майданчика для собак у Львові у парку імені Івана Франка та доступні усім чотирилапим та їхнім господарям безкоштовно.

Ініціативу з відкриття унікального парку вдалося реалізувати завдяки співпраці громадських активістів, місцевої влади та соціально відповідального бізнесу. Відтак, з ініціативи «Dog-Friendly City» було створено проект парку, Львівська міська рада власним коштом облаштувала безпечний паркан, а виготовлення і встановлення спеціальних перешкод забезпечив український виробник кормів для тварин компанія «Kormotech».

Голова служби зв’язків з громадськістю компанії «Kormotech» Катерина Ковалюк повідомила: «Сьогодні сталась фундаментальна подія в контексті розвитку культури ставлення до тварин у Львові та в Україні. Сьогодні спрацювали три сектори: державний, громадський і бізнес. Ми як компанія забезпечили внутрішню інфраструктуру: снаряди, станції для прибирання із пакетами, інформаційні стенди, також тут будуть розміщені лавочки. З управлінням екології ЛМР погоджено створення 13 майданчиків по місту. Планується облаштовувати приблизно два-три майданчики на рік».

На території Першого тренувально-вигульного майданчика у Львові розміщені спеціальні снаряди для аджиліті (собачий фітнес): гірки, гойдалки, кільце, бам тощо. Займаючись на них, собаки зможуть підтримувати хорошу фізичну форму і, водночас, розважатись разом із господарями. Для зручності користування снарядами, на території розміщені інформаційні стенди з інструкціями щодо використання різних видів перешкод.

На відкриття унікального місця зібралось кілька десятків власників тварин, вони першими і випробували встановлені тренажери та позмагались за цінні призи: місячний та річний запас раціонів віт ТМ «Club 4 Paws», сумочки для снеків тощо. Відтепер майданчик буде відкритий для всіх охочих.

За словами організаторів проекту, це своєрідний подарунок для львів’ян. Координатор ініціативи «Dog-Friendly City» Ольга Кирилович розповіла: «Ми з командою «Dog-Friendly City працювали над цим більше року і нарешті можемо впевнено сказати, що проект реалізовано. І це велике щастя для чотирилапих, адже тепер вони мають свою легальну огороджену зону, де можуть вільно бігати і бавитись. Господарям перш за все хочемо донести, щоб вони прибирали за своїми улюбленцями. Хочемо наголосити, що це місце належить власникам собак, тож хочемо, аби вони ставились до майданчика як до свого: слідкували за порядком і за чистотою».

Водночас, на відкритті парку працював і спеціальний ресторан для тварин, де чотирилапі могли посмакувати різноманітними раціонами ТМ «Club 4 Paws» та освіжитись водою. Також кінолог проекту Надія Шайда провела майстер-клас щодо основ аджиліті та техніки безпеки на тренажерах.

Перший тренувально-вигульний майданчик для собак у Львові облаштований на території парку імені Івана Франка (біля готелю «Дністер»), займає площу майже 4000 квадратних метрів та розділений на дві секції: для великих і маленьких порід собак.  Територія огороджена парканом і оснащена спеціальною тамбурною системою входу. Користування майданчиком безкоштовне».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів