У криницях гірських сіл на Львівщині через вирубки Карпат зникає вода (відео)

18:30 7 лютого 2016 р.


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

Селяни декілька місяців не пропускали через дорогу лісовози.

Жителі Старосамбірського району Львівської області самостійно борються з вирубками лісу. Селяни з Лопушанки-Хоминої кілька місяців не пропускали через сільську дорогу лісовози – аж поки лісівники не приїхали на з'їзд села. Сільський голова Стрілківської сільради Василь Чегес розповів:

«Криниці висихають, рівень води настільки впав, що ми ще такого не пам'ятаємо. Коли починають у дощову погоду ще й ліс машинами тягати, розбивається наша дорога. Якщо її знищити – то ми узагалі від світу відірвані будемо.

Держава колись відремонтувала шляхи, як були паводки. Наступних надходжень на будівництво доріг даремно чекати. Та й весни люди бояться, через вирубки вода зносить все на своєму шляху.

Скільки лісгосп вирубав – проконтролювати важко. На папері може бути 0,7 гектара, а вирубано 1,7. На 2016 рік у нашому селі мають взяти 600 кубів лісу. За кожну лісосіку надходять якісь гроші в сільраду. Але вони мізерні».

На зустрічі зі спеціалістами Старосамбірського лісгоспу селяни постановили, щоб господарство підсипало дорогу щебенем, викопало стічні канави. Тільки після того місцеві дозволять лісникам вивезти залишок лісу з 2 гектарів вирубаної площі за селом.

Михайло Курій із лісгоспувиправдовувався: «Нам дорікають, що ми лише рубаємо. Але ж є державні замовлення. Минулого року ми сім мільйонів гривень податків державі сплатили. Ми людей розуміємо, але виходу нема. На будівництво лісових доріг для вивозу деревини держава виділяла гроші останній раз ще у 2008-му. Щороку скільки рубаємо, стільки й садимо – в межах 170 гектарів».

Незаконні вирубки почали відслідковувати активісти. Рік тому у селі Дністрик знайшли 1300 кубів нелегального кругляка. Місцевий активіст Володимир Мазур розповів: «Ми з місцевою самообороною не раз ловили на дорогах машини з нелегальним деревом, вимагали документи. Викликали міліцію. Вони складала протоколи і що далі? Ніхто покараний не був. А потім ще до мене міліціонери приїжджали зі звинуваченнями, яке я маю право машини зупиняти?».

Зараз публічно доступними стали плани вирубок на рік по усіх лісництвах області. Їх можна глянути на сайті Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Так люди можуть перевіряти, чи рубка у їх населеному пункті легальна, чи це крадіжка. Комунальне обласне господарство «Галсільліс» таких звітів не подає. Йому належить 15% лісових масивів Львівської області.

Проблеми обліку державних вирубок, крадіжок лісу частково може вирішити адміністративно-територіальна реформа, запевняють юристи. Так місцеві ліси перейдуть у руки громади».

Про це повідомили сьогодні, 7 лютого, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua», де також опублікували фото й відео з місця події

dailylviv.com

До теми

18:00 23 жовтня 2021 р.

У Львові висадили ліквідамбар, якого ще немає в жодному з тутешніх парків

Сьогодні у Стрийському парку висадили нові дерева. Особливим мешканцем парку стало дерево ліквідамбар. Це дерево, якого ще немає в жодному з львівських парків. Загалом цієї осені у Львові планують висадити понад 2800 дерев.

Рубрика: Природа

14:36 23 жовтня 2021 р.

У семи локаціях Львова сьогодні посадили дерева. Перелік

Сьогодні, 23 жовтня, у межах глобального екологічного проєкту «Greening the Planet», у Львові висаджують дерева. Головними локаціями озеленення стали центр міста, зокрема вул. Театральна, пл. Соборна, Бернардинський сад, пл. Ринок, пр. Свободи, пл. Підкови, а також територія біля клінічної лікарні швидкої допомоги – тут створили новий екопростір під назвою «Сад Здоров’я».

Рубрика: Природа

18:52 22 жовтня 2021 р.

Ірина Гримак, Віталій Свіщов, Михайло Дзюдзь, Михайло Гичка садили ліс на Старосамбіщині

Сьогодні, 22 жовтня, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Віталій Свіщов, депутати облради Михайло Дзюдзь та Михайло Гичка, працівники комунальних лісових господарств Галсільлісу на території Бачинського лісництва Старосамбірського ОКС ЛГП «Галсільліс» висадили 2 тисячі саджанців ялини та понад 8,5 тисяч модрини.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу