Росія окуповує Європу борщівником Сосновського | Новини Львова

Росія окуповує Європу борщівником Сосновського

13:34 8 липня 2020 р.

  • 0

Лісівники в Польщі застерігають від отруйної рослини з Росії.

Борщівник Сосновського - небезпечна рослина, що походить із Росії - досі не відступає. Щороку - не тільки в Росії, звідки він родом, але і в Польщі – ця рослина може створити значну небезпеку. Цього року нам також треба уважно стежити за нею, - попереджають лісівники.

Про борщівник Сосновського ми чуємо щороку, коли ця рослина з’являється в Польщі. Побоювання не є перебільшені — сік цієї рослини, сильно реагує при контакті зі шкірою, іноді створюючи дуже сильні опіки.

Знищення борщівника Сосновського — клопітливе. Перш за все - рослину треба прибрати в спеціальному захисному одязі. По-друге - борщівник не відступає так легко. Ця рослина має тенденцію до зростання та поширення на дедалі більші площі. Повне виведення борщівника Садовського з ділянки часто займає кілька років, а іноді й цього недостатньо.

Рослина походить із Кавказу, звідки перенеслася в інші райони. Її назва походить від російського ботаніка Дмітрія Івановича Сосновського. Борщівник Сосновського прибув до Польщі як ... подарунок від СРСР – і це дослівно. Російські вчені вивчали рослину, виявивши в ній багато поживних речовин, які добре служили кормом для тварин.

Рослину передано дослідникам із польського університету, щоб вона могла служити також над Віслою. На жаль, замість корисних властивостей рослина виявилася надзвичайно інвазійною та небезпечною для людей, які нею займалися.

Борщівник Сосновського росте влітку, і, як інформують лісівники у Facebook (профіль: Державні ліси - Lasy Państwowe), рослина є вже не лише в Росії, а й у Польщі. Лісівники закликають бути обережними під час літніх мандрівок.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо.

Коментарі(0)

До теми

13:46 4 серпня 2020 р.

У Львові ЛКП «Лев» безкоштовного чіпуватиме собак у всіх районах міста (графік)

ЛКП «Лев» спільно з Аnimal.ID, у межах акції пільгового чіпування собак у Львові, проведе виїзди в райони міста, що дозволить усім охочим скористатись можливістю та безкоштовно прочіпувати свого улюбленця.

Рубрика: Природа

17:34 2 серпня 2020 р.

"Англійський" парк Трускавця, названий іменем австрійського парламентаря, стане загальнодержавним

Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», відповідне рішення схвалено на засіданні 29 липня.

Рубрика: Природа

15:59 25 липня 2020 р.

На Львівщині люди і собаки плавають у питному озері

Щороку у Трускавці для засмаги та купання люди обирають питне озеро, яке не призначене для відпочинку на ньому. Оскільки питне водосховище оздоровниці, що на річці Воротище, знаходяться в межах першого поясу зони санітарної охорони водних об’єктів.

Рубрика: Природа

Останні новини

У Львові - спалах Covid-19 у сервісному центрі МВС

Каталонія оголосила себе республікою і зреклася монархії, але не Іспанії

Київ до кінця серпня заборонив в’їзд і виїзд на територію Криму

За попередню добу на Львівщині було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 165 осіб

З 10 серпня припиняється прийом не лише візових анкет, - Генконсульство РП у Львові

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу