Природно-заповідний фонд Львівщини поповнився трьома новими об'єктами

12:00 22 травня 2019 р.

Фото до новини


Фото: loda.gov.ua

Природно-заповідний фонд Львівщини поповнився трьома новими об'єктами місцевого значення – двома пам'ятками природи «Екопарк студентський» (0,3434 га) і «Парк Короля Данила» (0,2237 га) та ботанічним заказником «Двірцівський» (63,9 га).

Про це повідомили в середу, 22 травня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Відповідне рішення ухвалили на сесії Львівської обласної ради».

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник зазначив: «Завдяки багаторічній праці фахівців у сфері заповідної справи на території області функціонує 384 території та об’єкти природно-заповідного фонду, загальною площею 170,9 тисячі га, що складає 7,8% від площі території області. Сьогодні цей список поповнили ще три нові об’єкти. Адже збереження унікальних природних об’єктів – це наш обов’язок як перед сучасниками, так і нашими нащадками».

«Відтак, на території Сокальського ДЛГП «Галсільліс» створено Ботанічний заканик місцевого значення «Двірцівський» – з метою збереження та відтворення унікальних фітоценозів рідкісних та зникаючих видів місцевої флори, підтримання біорізноманіття регіону, охорони поліських морено-зандрових і долинних ландшафтів лісових екосистем без вилучення земель у землекористувача. Заповідна територія є одним із ареалів поширення шафрана Гейфеля, який занесений до Червоної книги України», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Дендрологічний парк місцевого значення «Екопарк студентський» створено на території Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (без вилучення територій у землекористувача) з метою збереження і вивчення у спеціально  створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання. На території, що відведена під дендрологічний парк місцевого значення «Екопарк студентський» зростає понад 75 видів флори, зокрема – 18 видів дерева та кущі, решта – трав’янисті рослини», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва у центральній частині м. Судова Вишня – важливий садово-парковий об’єкт, який потребує збереження та відновлення. Об’єкт має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для міста, а й для природно-заповідного фонду Львівщини», – повідомили також в облдержадміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів