Подія світового масштабу. Знайшли рештки досі невідомої науці тварини

11:18 6 грудня 2023 р.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Дослідники виявили, зокрема, рептилію, яка досі не була відома.

Вчені з біологічного факультету Варшавського університету та Інституту палеобіології Польської академії наук зробили унікальне відкриття. Дослідники виявили, зокрема, рептилію, яка досі не була відома. Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com.

Відкриття було зроблено у Мєдарах поблизу Тарновських Гур. Команда польських науковців знайшли шари, що містять надзвичайно велику кількість кісток тварин, віком приблизно 240 мільйонів років.

„Шари червоного та зеленого аргіліту, які ми досліджуємо, датуються середнім тріасом. Це важливий момент в історії життя на Землі, оскільки саме тоді виникло багато груп тварин, таких як ссавці, ящірки та динозаври. Цей проривний момент у передісторії нашої планети зафіксовано в Мєдарах у гміні Зброславіце”,- розповів Лукаш Чепінський з Інституту палеобіології Польської академії наук.

Читайте також: На Львівщині проживає найбільша та найсильніша наземна тварина Європи

Сілезьке відкриття є «подією світового масштабу». Вчені з Варшавського університету та Польської академії наук працювали в цьому місці протягом десяти років і вже розкопали тисячі кісток. Дослідники зазначають, що рештки, знайдені в Мєдарі, поховані в морських відкладеннях. Кістки знайдені в шарах товщиною близько одного метра.

Організми, залишки яких були виявлені в Сілезії, включають чотири види невеликих акул, деякі з яких мають роги та шипи на плавниках. У аргілітах дослідники також знайшли скам’янілості кісткових риб. На місці також виявлено кістки 6-метрової крокодилоподібної амфібії мастодонзавра та рибоїдної рептилії таністрофея подібного розміру з надзвичайно довгою шиєю, що складається з 13 хребців. Його останки накопичені в Мєдарі в таких кількостях, як ніде у світі.

Читайте також: 80 видів тварин на межі зникнення через війну в Україні: на Алеї слави в Голлівуді вони стали зірками

Загалом вчені з Варшавського університету та Польської академії наук виявили скам’янілості 24 видів риб, земноводних і рептилій. Однією з найцінніших знахідок у цьому місці є кістки таємничого родича динозаврів і крокодилів у броні. Науковці досі збирають скам’янілості цієї тварини; є багато вказівок на те, що це розкидані кістки однієї особини. Вчені сподіваються, що найближчим часом знайдуть більш конкретні останки, наприклад череп. Проте дослідники вже точно знають, що це новий вид рептилії, який раніше не був виявлений та досліджений.

Нагадаємо, окупанти вивезли до рф тварин з «Асканія-Нова». Противник знищує унікальний заповідник, на території якого вже раніше були помічені російські військові.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів