12:14 23 січня 2025 р.
У зв'язку з частішими випадками виявлення невідомих речовин на вулицях та у парках міста, ветеринари закликають уважно ставитись до своїх улюбленців та їх місць вигулу.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Днями у різних районах міста та парках, зокрема, мешканці натрапляли на невідому речовину рожевого кольору, яка може нашкодити тваринам. Після звернення до міських служб, комунальники оперативно прибрали залишки речовини та звернулись у поліцію для з’ясування обставин.
В управлінні житлового господарства Львівської міської ради радять стежити за чотирилапим під час прогулянки, не відпускати домашніх тварин на самовигул та не залишати їх без догляду. У разі виявлення невідомих речовин – телефонувати у поліцію або на Гарячу лінію 15 80.
Керівник Львівської міської державної лікарні ветеринарної медицини, Орест Крук зазначає, що вирішальну роль відіграє різновид отрути.
“Найчастіше – це отрута для щурів, рожевого кольору, яка дає про себе знати від кількох годин до декілька днів після отруєння. Якщо тварина стає млявою, слизові оболонки ротової порожнини блідими з крововиливами, пронос та блювота з домішками крові, судоми тощо – необхідно терміново звернутися до ветеринарної установи.
Читайте також: Отруєння собак на ринку у Львові: чекають на розтин. Страшні подробиці від очевидиці
Рожевий колір снігу може також викликати протитуберкульозний препарат - ізоніазид. Перший час отрута виглядає як яскраві рожеві плями на снігу, які надалі світліють. Собаці іноді досить понюхати чи лизнути і першу дозу отрути тварина вже отримала. Дія цієї речовини проявляється уже через 15-30 хвилин блювотою, діареєю та судомами у тварини. Отрута так само небезпечна для дітей”, – розповів Орест Крук.
Якщо побачили, що тварина з’їла щось небезпечне на вулиці, ветеринари рекомендують:
-
дати тварині якомога більшу кількість води. Ідеально у цьому випадку буде розбавити воду 3% пероксидом водню в співвідношенні 1:1, аби викликати блювоту;
-
дати тварині сорбент (біле вугілля, ентеросгель тощо);
-
якнайшвидше дістатися ветеринарної лікарні аби тварина отримала професійну допомогу.
Велику роль в швидкості перебігу отруєння, за словами ветеринарів, відіграє розмір тварини, адже коли собака невелика, то отрута розповсюджується організмом швидше.
Зазначимо, що за жорстоке поводження з тваринами передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність настає, коли тварині завдали фізичного болю чи страждань - це тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак, якщо дії людини призвели до загибелі тварини чи її каліцтва - настає кримінальна відповідальність, яка карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.