"Нафтусю" і "Східницьку" на Львівщині рятують від забруднення стічними водами | Новини Львова

"Нафтусю" і "Східницьку" на Львівщині рятують від забруднення стічними водами

12:25 1 червня 2020 р.

  • 0

Очисні споруди глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних нейтралізують ризик забруднення цілющих мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці.

На території Львівщини в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020» реалізовується проєкт міжнародної технічної допомоги екологічного характеру «Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця – спільний виклик та шанс на збереження і використання потенціалу природної спадщини».

Головне завдання проєкту - збереження цілющих вод смт Східниці і м. Борислава Львівської області (види: "Нафтуся", "Східницька" та содова "Боржомі") від забруднення стічними водами шляхом будівництва очисних споруд глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод району вулиць Котляревського та Коновальця.

Бюджет української частини транскордонного проєкту – 859 186,60 євро, з яких грант ЄС – 773 267,94 євро.

Як розповів директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Роман Шепеляк, станом на сьогодні виконано приблизно 30% інфраструктурного компоненту проєкту.

«Структура інфраструктурної частини: 30% - безпосередньо будівельні роботи, а 70% - обладнання, яке заплановано придбати за кошти Європейського Союзу. Окрім екологічної складової, такого штибу проєкти мають і промоційну складову, що дозволяє створити можливості для розвитку туризму, підвищити престиж області та покращити її привабливість для іноземних інвесторів», - зазначив він.

Будівництво санітарної каналізації у Східниці зробить річку Східничанку (притока ріки Стрий) більш чистою та запобігатиме її евтрофікації.

«Враховуючи, що Східниця має статус лікувального курорту, будівництво очисних споруд є вкрай важливим для покращення місцевої екологічної ситуації. Інвестиція матиме позитивний вплив на навколишнє середовище, зокрема зменшиться кількість неконтрольованих викидів стічних вод у навколишнє середовище. Це дозволить знизити рівень забруднення ґрунтових, поверхневих та глибинних вод. Буде нейтралізовано ризик забруднення цілющих мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці через стічні води», - пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівській ОДА Руслан Гречаник.

Торік Львівській облдержадміністрації , яка зробила нині це повідомлення, вдалося відстояти дофінансування цього проєкту з державного бюджету в сумі 3 млн гривень.

Нагадаємо, що курорт Східниця кілька років тому отримав кошти ЄС на будівництво багатофункціонального відпочинкового комплексу-амфітеатру, в якому згодом відзначив своє 500-річчя.

Коментарі(0)

До теми

09:14 11 липня 2020 р.

Грози зі шквальним вітром і градом у Львівській області

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території Львівської області 11 липня в другій половині дня грози, місцями сильні зливи, під час гроз подекуди шквали 17 – 22 м/с, град

Рубрика: Природа

Останні новини

У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату, - голова ЛОДА

Горяни Львівщини запросили в гості президента Зеленського

Собака знайшов майже 600 наркотичних таблеток у ПП Шегині

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Найбільша кількість підтверджених випадків COVID-19 у Львівській і Закарпатській областях

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу