"Нафтусю" і "Східницьку" на Львівщині рятують від забруднення стічними водами

12:25 1 червня 2020 р.

Очисні споруди глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних нейтралізують ризик забруднення цілющих мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці.

На території Львівщини в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020» реалізовується проєкт міжнародної технічної допомоги екологічного характеру «Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця – спільний виклик та шанс на збереження і використання потенціалу природної спадщини».

Головне завдання проєкту - збереження цілющих вод смт Східниці і м. Борислава Львівської області (види: "Нафтуся", "Східницька" та содова "Боржомі") від забруднення стічними водами шляхом будівництва очисних споруд глибокого біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод району вулиць Котляревського та Коновальця.

Бюджет української частини транскордонного проєкту – 859 186,60 євро, з яких грант ЄС – 773 267,94 євро.

Як розповів директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Роман Шепеляк, станом на сьогодні виконано приблизно 30% інфраструктурного компоненту проєкту.

«Структура інфраструктурної частини: 30% - безпосередньо будівельні роботи, а 70% - обладнання, яке заплановано придбати за кошти Європейського Союзу. Окрім екологічної складової, такого штибу проєкти мають і промоційну складову, що дозволяє створити можливості для розвитку туризму, підвищити престиж області та покращити її привабливість для іноземних інвесторів», - зазначив він.

Будівництво санітарної каналізації у Східниці зробить річку Східничанку (притока ріки Стрий) більш чистою та запобігатиме її евтрофікації.

«Враховуючи, що Східниця має статус лікувального курорту, будівництво очисних споруд є вкрай важливим для покращення місцевої екологічної ситуації. Інвестиція матиме позитивний вплив на навколишнє середовище, зокрема зменшиться кількість неконтрольованих викидів стічних вод у навколишнє середовище. Це дозволить знизити рівень забруднення ґрунтових, поверхневих та глибинних вод. Буде нейтралізовано ризик забруднення цілющих мінеральних вод у Східниці та річці Східничанці через стічні води», - пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівській ОДА Руслан Гречаник.

Торік Львівській облдержадміністрації , яка зробила нині це повідомлення, вдалося відстояти дофінансування цього проєкту з державного бюджету в сумі 3 млн гривень.

Нагадаємо, що курорт Східниця кілька років тому отримав кошти ЄС на будівництво багатофункціонального відпочинкового комплексу-амфітеатру, в якому згодом відзначив своє 500-річчя.

До теми

18:47 2 березня 2021 р.

Вісім нових ведмедів привезуть у притулок "Домажир"

У ведмежому притулку «Домажир» сьогодні відбулося відкриття 5-го за ліком туристичного сезону. З листопада 2020-го через обмеження карантину, локдаун та зимовий сон ведмедів центр до сьогодні не приймав відвідувачів. А відтепер працюватиме щодня, окрім понеділка з 09:00 до 18:00 год.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу