На Львівщині зникли з розплідника ведмеді

22:32 20 квітня 2015 р.


Фото: Наталя Вишневська

Як повідомили в понеділок у прес-службі Національного екологічного центру України, З розплідника мисливських собак «Енейко» в селі Брониця зникли ведмеді.

У прес-службі Національного екологічного центру України повідомили сьогодні, 20 квітня:

«З розплідника мисливських собак «Енейко», що розташований у селі Брониця Львівської області, зникли ведмеді. Цей факт зафіксували експерти та громадські активісти, які 16 квітня перевіряли діяльність підприємства.

Координатор зоозахисної діяльності Національного екологічного центру України Наталя Вишневська припускає, що зникли приблизно три бурі ведмеді. «Ймовірно, ведмедів сховали, аби приспати пильність екоінспекції. Тварин могли також і продати. Однак це не вигідно власнику розплідника, бо весь його бізнес побудований на цькуванні ведмедів собаками. Після таких «вправ» вартість мисливських псів значно зростає», – говорить пані Вишневська.

Також зоозахисник додала, що вид бурих ведмедів занесений до Червоної книги України, а за міжнародним законодавством – до Червоного списку МСОП, CITES і охороняється Бернською конвенцією. Починаючи з 2011 року перевірки «Енейко» проводилися п’ять разів. Жодного разу до протоколу перевірок не було внесено реальної інформації про те, в якому стані насправді утримуються ведмеді.

«Варто зазначити, що документи на реалізацію ведмедів були надані власником з порушенням вимог законодавства: без підписів та печаток. Не були зафіксовані в актах наявність знарядь для притравки. Таким чином, ситуація сприяє подальшій діяльності нелегальної притравочної станції, якою насправді є розплідник «Енейко». Ніхто не припинив порушення законодавства, воно триває і надалі», – каже Марія Трунова з Асоцiації зоозахисних органiзацiй України (АЗОУ).

У 2014 році на власника «Енейко» Миколу Кобільника було відкрито кримінальну справу за фактом підробки документів щодо продажу бурих ведмедів, які раніше перебували у цьому мисливському розпліднику. АЗОУ ініціювала комплексну державну перевірку фактів жорстокого поводження з ведмедями, утримання та використання тварин.

До складу комісії ввійшли представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, експерти Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАНУ, представник НЕЦУ та співробітник притулку для бурих ведмедів міжнародної організації FOUR PAWS. Як розповіла Наталя Вишневська, ведмедів під час перевірки на підприємстві не було.

«Ми виявили порожні клітки. Ведмеді, які ще три тижні тому перебували на території розплідника, зникли. Місця, де розміщувалися бурі ведмеді, були досліджені представниками екологічної інспекції та експертами, відповідно зафіксовано порушення», – розповідає вона.

Експерт Інституту зоології імені Шмальгаузена Марина Шквиря додала, що так звані «вольєри», в яких утримувалися ведмеді, не відповідають жодним вимогам. «Розміри більшості секцій менші за мінімальні стандарти, конструкції іржаві, ненадійні, з гострими кутами. Укриття є металевими коробками, що розжарюються на сонці, єдиний «басейн» – крихітний резервуар з смердючою субстанцією на дні. На підлозі, в тих секціях, де вона взагалі є, – шар ведмежих екскрементів різного терміну давності, від тижня до років, гнилі залишки корму. Гній з кліток вільно потрапляє назовні та в найближчий потік. Неподалік колодязь та будинки сусідів», – говорить пані Шквиря.

Крім того, експерти виявили критичні порушення техніки безпеки. Співробітник відділу паразитології Інституту зоології Єгор Яковлєв вважає, що на території розплідника існує високий рівень небезпеки зараження потенційно та безпосередньо небезпечними видами гельмінтів людей та свійських тварин, які контактують з продуктами виділення собак та ведмедів з розплідника.

Важливим результатом перевірки розплідника стало фіксування факту наявності знаряддя для цькування собак на ведмедя. Виявлено натягнутий трос та блочну систему, які, вочевидь, використовувалися за призначенням. Всі порушення задокументовані та відображені в акті перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища від 16 квітня 2015 року».

dailylviv.com

До теми

12:35 6 травня 2021 р.

У Львові узаконюють два парки, а два сквери - на черзі

На засіданні комісії екології, природокористування та енергозбереження Львівської міської ради депутати розглянули і підтримали два проєкти ухвал, які стосуються збереження та використання рекреаційних об’єктів у м. Львові – парку «Горіховий гай» і парку на вул Роксоляни.

Рубрика: Природа

11:46 1 травня 2021 р.

Скільки агропідприємств Львівщини порушують 5 правил застосування пестицидів і агрохімікатів

Усі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові - до 10:00 - і вечірні - з 18:00 до 22:00 - години при мінімальному вітрі. Не пізніше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, треба сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки й методи застосування пестицидів.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу