19:01 22 грудня 2023 р.
Більшість з них – біловезького підвиду, який вважається найбільшим за лінійними та ваговими показниками серед усього роду Bison.
Про це повідомляють Ліси України, пише DailyLviv.com.
Поселення зубрів базується на теренах Бродівського лісфонду Карпатського лісового офісу. Більшість з них – біловезького підвиду, який вважається найбільшим за лінійними та ваговими показниками серед усього роду Bison.
Диких зубрів завезено на Львівщину ще в 80-х роках з Литви в чисельності 12 особин. Наразі, за нещодавніми підрахунками лісівників, їх налічується 114.
Умови поселення зубрів в лісфонді філії за кормовою базою та захисними властивостями мисливських угідь близькі до їхнього ареалу. Протягом всього зимового періоду працівники лісництв додатково забезпечують підгодівлю тварин, хоча зубри й самостійно добувають їжу за належної охорони.
Читайте також: На Львівщині проживає найбільша та найсильніша наземна тварина Європи
Чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. Впливає на це і якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. Мають місце і природні фактори: старіння зубрів, природна смертність.
Для збереження та забезпечення стабільного утримання єдиної в Україні популяції зубрів біловезької лінії, у 2007 році за ініціативи міністра Міндовкілля України було затверджено план дій щодо збереження та відновлення зубрів у фауні України та започатковано певні заходи. Під час реалізації наукової програми було завезено та випущено в угіддя підприємства ще 12 особин зубрів кавказької лінії. Наразі в регіоні представлені дві локальні репродуктивні та найчисленніші в Україні субпопуляції зубрів — біловезької та біловезько-кавказької ліній.
Зубри успішно пристосувалися до інтенсивної лісогосподарської та сільськогосподарської діяльності. Лісові площі такого типу дають змогу тваринам співіснувати у відносній рівновазі в нових природних ландшафтах, але вони достатньо обмежені в сучасних умовах. Диким зубрам зручно та краще використовувати пасовища сільськогосподарських угідь, проте тут є певні нюанси: наявне поголівʼя зубрів завдає місцевим мешканцям чимало шкоди.
На сьогодні в Україні налічується близько пів тисячі особин зубра. Виконання плану дій зі збереження цих тварин допоможе збільшити його чисельність на території України.
Нагадаємо, на Львівщині використовують інноваційні нашийники (чіпи) для відстеження переміщення диких тварин. Насамперед для стеження за зубрами.
Dailylviv.com писав, що голод жене на Львівщині зубрів до сіл.
За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, лісівники Вінниччини з 1979 року також успішно розводять в лісах області червонокнижного зубра. 117 червонокнижних велетнів нарахували вінницькі лісівники під час зимового обліку 2023 року в лісових угіддях Вінничини. У 2021 році зафіксовано було 110 голів, у 2020 році - 107 особин, у 2019 році - 101.
Читайте також: У різдвяну ніч львів'яни врятували від ножа шість милих овечок (відео)