На Львівщині в кожному селі – не менше 10 пасічників, – апітерапевт

15:59 22 червня 2016 р.

У кожному селі на Львівщині є не менше 10 пасічників, які тримають від п'яти до десяти вуликів. Тож навіть у найменшому селі нині може бути майже сотня вуликів. Про це «Щоденному Львову» повідомив львівський лікар-апітерапевт Іван Пилипчук.

За його словами, це стало наслідком того, що і в регіоні, і в Україні є тенденція до збільшення кількості бджіл. Іван Пилипчук бачить, як мінімум, дві причини інтересу до розвитку бджолярства. По-перше, багато хто думає, що бджолярство є легким заробітком порівняно з іншими сільгоспзаняттями. По-друге, люди більше почали дбати про здоров’я і використовувати продукти бджолярства для зміцнення організму та лікування різних хворіб. А це зі свого боку стимулює розвиток пасічництва.

- В Україні нині налічується майже 500 тисяч пасічників, які утримують 4-5 млн бджолосімей, - наголошує Іван Пилипчук. - Тоді як у сусідній Польщі бджолосімей є лише 1 млн 300 тисяч. Хоча в Польщі держава допомагає бджолярам і бере частину витрат на себе: пасічники отримують дотації – 50% вартості препаратів для бджіл, обладнання тощо.

- Україна перетворилася на сировинний ринок меду, що його чимраз більше експортують у країни Євросоюзу, - розповідає лікар-апітерапевт і пасічник Іван Пилипчук. – В Україні трейдери скуповують мед по 20-25 грн за один кілограм. Тоді як, наприклад, в Австрії чи Словенії цей продукт продають уже вдесятеро дорожче - по 10 євро за один кілограм.

Пасічники-виробники самотужки не можуть пробитися на ринок ЄС через складність і дорожнечу митних процедур. Тому бджолярі змушені продавати український мед в Східну і Західну Європу через посередників.
 


dailylviv.com

До теми

17:13 9 квітня 2021 р.

Штучні квіти на цвинтарях: Львів відмовляється від шкідливої традиції (відео)

Сьогодні Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу, для інформування про шкоду та альтернативу пластику, та формування екологічної свідомості у громади.

Рубрика: Природа

15:45 9 квітня 2021 р.

Самбірському району дадуть кілька мільйонів для захисту чотирьох сіл від повені

Протипаводкові об’єкти треба споруджувати швидко, оскільки у 2008, 2010, 2014 роках у селах Калинів, Кружики, Ралівка, Задністря було затоплено 359 садиб, 1898 га сільськогосподарських угідь,

Рубрика: Природа

18:55 5 квітня 2021 р.

У Львівській ОТГ перевірили 37 водойм: найчистіші і найбрудніші

Працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» у першому кварталі 2021 року здійснили обстеження, відбір проб та аналіз водних об’єктів Львівської міської територіальної громади. Відповідно до результатів, серед найчистіших – річка Млинівка у Гряді та водойми у Дублянах і Волі-Гомулецькій.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу